TERÖRE LANET FİLİSTİN’E ÖZGÜRLÜK

Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı ve Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Devlet Sert, Trabzon’da yarın  gerçekleşecek ‘Filistin’e Özgürlük için yürüyoruz’ temalı yürüyüş öncesi basın açıklaması gerçekleştirdi. Sert, “PKK terör örgütü tarafından yeniden hortlatılmaya çalışılan terör saldırıları, diğeri de terör devleti İsrail tarafından Gazze’de yaşatılan soykırım ve katliamlar.
Sizlerin de takip ettiği üzere önceki hafta 12 yiğit vatan evladını alçak PKK saldırıları sonucu toprağa verdik. Mekanları cennet olsun. Allah analarına-babalarına-eşlerine-yetim kalan yavrularına sabır versin. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun” dedi.

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKSINIZ
Sert, “Yıllardan beri bazı Batılı devletlerin PKK’yı finanse ettiğini, silah verdiğini ve askerimize sıkılan kurşunlarda payının olduğunu hem biz hem tüm dünya biliyor.
HAK-İŞ Konfederasyonu olarak teröre karşı duruşumuz nettir. Kimden nasıl gediğinin de bir önemi olmadan Terör terördür, terörist teröristtir.
Buradan bölücü terör örgütü mensup, destekçisi ve yandaşlarına sesleniyorum: Şehit bizim şehidimiz, vatan bizim vatanımız, bayrak bizim bayrağımızdır. Sizi sevindirmemek için evlatlarının al bayrağa sarılı tabutlarının önünde göz yaşlarını ciğerlerine akıtan anaları yenebilir misiniz? “Oğlum bu vatan için şehit oldu. Mutluyum” diyen babanın vatan sevgisini, imanını  anlayabilir misiniz? Ne yaparsanız yapın, bu ülke Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, tüm renkleri, tüm zenginliği ile bir ve beraberdir. Bozamayacaksınız” diye konuştu.

06225fa8-017b-48aa-aa78-abfaf00bc8bd

GAZZE'DE SOYKIRIM YAŞANIYOR

Sert, “Ne yazık ki neredeyse 3 aydır terör devleti İsrail’in Gazze’de yaşattığı soykırım ve katliamlardır. Yeryüzü böyle bir barbarlığa, böyle bir dehşete şahit olmadı. Terör Devleti İsrail, Müslümanlara ve İslam camiasına duyduğu öfkeyi bir avuç Filistinli ’den çıkartmaya, hatta onları yeryüzünden silmeye çalışıyor. Dünya devletlerinin suskunlukla izlediği bu katliam karşısında dünya milletlerinin tepkisi, alınan boykot kararları, Filistinli mazlumların bu saldırılar karşısındaki vakur duruşu olayı başka bir boyuta evirdi. Çok sayıda batılı ülke halkı, sokaklarda, meydanlarda, marketlerde Filistin halkının direnişine destek veriyor, yapılan katliamları farklı eylem yöntemleriyle boykot ediyor” ifadelerine yer verdi.

"Jandarma Uyuşturucuya Geçit Vermedi” "Jandarma Uyuşturucuya Geçit Vermedi”

IMG_4954-1

TRABZON SIRA SENDE

Sert, Trabzon’u yürüyüşe davet ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi sıra Trabzon’da. “TERÖRE LANET, FİLİSTİN’E ÖZGÜRLÜK” demek için 29 Aralık Cuma günü yani yarın, Cuma namazını müteakip saat 13.30’da Ortahisar Belediyesi önünden başlatacağımız yürüyüş, Meydan’da düzenleyeceğimiz miting ile sona erecek. Bütün Trabzon’un sel olup akacağı bu anlamlı protesto hem terör örgütlerine, hem de terör devleti İsrail’e verilen en büyük mesajlardan biri olacaktır.”

Editör: Ömer Altıntaş