Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Trabzon’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Trabzon Valiliğini ziyaret etti.

IMG_8168-1

Vakfıkebir’i Yasa Boğan Trafik Kazası Vakfıkebir’i Yasa Boğan Trafik Kazası

Polis Tören Mangası'nı selamladıktan sonra Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, ardından Valilik Makamı'nda Vali Aziz Yıldırım ve beraberindeki Protokol Üyeleri ile birlikte bir görüşme gerçekleştirdi. 
IMG_8164

Vali Aziz Yıldırım, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar daha sonra Trabzon Büyükşehir belediyesini ziyaret etti. 
IMG_8166-1

KKTC CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR’DAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile görüştü.

IMG_8165-1
 
Bir dizi programa katılmak üzere Trabzon’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, temasları kapsamında Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Tatar’a ziyareti sırasında Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Trabzon Garnizon Komutan Vekili Albay Erdem Canbolat, Sahil Güvenlik Komutanı Aytaç Bayırlı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosu Erek Çağatay, İl Emniyet Müdür Vekili Nuh Tezcan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir eşlik etti.

374267f0-ba89-4e7c-a8b2-0ca578db6a45
 
ATAMAN: TÜRKİYE’DE VE KKTC’DE MİLLİ DURUŞ EGEMEN  
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Vekili Ataman, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun selamlarını ileterek sözlerine başladı. Trabzon’un tarihi önemiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Vekili Ataman, “Bu şehrin en kıymetli tarafı, en kıymetli projesi insan. Burası sahada adam yetiştiren bir şehir. Tarihi sürecine bakıldığında da Osmanlı’da ve Cumhuriyet döneminde devlet erkânının yakın çevresinin Trabzonlulardan müteşekkil olduğu biliniyor. Fatih Sultan Mehmet Han’ın karargâhının muhafızları da yine Trabzon kökenlidir. Sizin yakın ekibinizde de Trabzonlular var. Sizin seçilmeniz, Trabzon’da Sayın Cumhurbaşkanımızın seçimiyle eşdeğerdir. Burada sizin milli duruşunuzun önemli bir faktör olduğunu biliyoruz. Öncesini de yaşadık, gördük. Çok şükür şu anda ülkemizde de Kuzey Kıbrıs’ta milli duruş egemen. Allah gani gani rahmet eylesin, Sayın Rauf Denktaş da Trabzon’a çok ilgi gösterirdi. Ankara’daki programa katıldığı için aramızda olamayan Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız adına tekrar şehrimize hoş geldiniz diyorum” dedi.   
85691559-4d3a-4125-81ad-bb3c403706f4
 
TATAR: GÜÇLÜ BAĞLARA SAHİBİZ
Gördüğü misafirperverlik nedeniyle teşekkür eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise, “Trabzon’a adım attığım andan itibaren çok yoğun ilgiyle karşılandım. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. Türkiye ile çok güçlü bağlara sahibiz. Bizim karşımızdaki zihniyet, bizi Türkiye’den koparmak, bizi Avrupa Birliği’ne çekmek için uğraş verdiler. Bu duruma bizim taraftan da safça inananlar var. Maalesef bizim cephede de buna hizmet edenler oldu. Ama ben biliyorum ki böyle bir durumda bizim orada varlığımızı sürdürebilmemiz mümkün değil” ifadelerini kullandı.

471d3c7f-c499-4fd8-b61a-ff11af28cedc
 
HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRİLDİ
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a, ziyaretin anısına gemi maketi hediye etti. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

1ba9581f-1644-49b0-ba5d-fcb0c0f20dfc99e58539-97f6-4ef5-9264-7134acf9704d
IMG_8171

Editör: Haber Merkezi