Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Turquality Marka Destek Programı’na kabul edilen Hekimoğlu Döküm, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Hekimoğlu Döküm olarak; stratejik yönetim, inovasyon, kaliteli üretim ve kurumsallaşma yolundaki başarılarımız sonucunda global Türk markalarını geliştirmek üzere oluşturulan “Turquality Marka Destek Programı’na Doğu Karadeniz Bölgesinden ve özellikle Trabzon’umuzdan kabul edilen ilk marka olmanın haklı gururunu yaşıyoruz”  ifadelerine yer verdi.

IMG_8602

ÇORUH Elektrik ÇORUH Elektrik

Hekimoğlu Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu ise, “Firmamızın kurumsallaşmasına ve dünya piyasalarında rekabetçi olmasına çok destek verecek olan, özellikle dijitalleşme yatırımlarımıza güç ve destek verecek olan önemli bir kazanım oldu” dedi.

Turquality Marka Destek Programı günümüzde gittikçe ağırlaşan rekabet koşulları ve değişen tüketim kalıpları uluslararası arenada yer almak isteyen şirketleri daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik ediyor.

Turquality Programının odağında, klasik ihracat desteklerinden farklı olarak salt ihracatı artırmak yerine firmaların markalaşma hedeflerine katkıda bulunmak yer alıyor.

Turquality programı; Küresel Türk markalarının yurt içinde lokomotif oluşturması, şirketlerin marka ücü ve kurumsal alt yapısının güçlendirilmesi misyonunun amaç ediniyor.

Prgramın hedefleri ise şu şekilde sıralandı:
Marka potansiyeli olan firmalara global bir marka olma yolunda finansal kaynak sağlamak.
Global Türk markaları yaratabilmek için firmaların ve markalarının gelişimlerine yönelik strateji, operasyon, organizasyon ve teknoloji danışmanlığı çalışmaları ile destek olmak.
Program kapsamında bulunan firmaların yönetim birimlerine yönelik eğitim desteği vermek.
Yurtdışında olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve tutundurulması için iletişim ve tanıtım faaliyetlerinde bulunmak.
Türk firmalarının marka bilincini artırmak.
Türk firmalarının pazar bilgisi dahilinde aksiyon alabilmeleri için istihbarat desteği sağlamak.
Seçilmiş Türk markaları için bir inkübatör ve katalizör olmak.

Editör: Haber Merkezi