Gazze için yapılan yürüyüşe, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Siyasi Partilerin İl ve İlçe Başkanları ve yönetimleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 
22Ff7497 2Aea 4847 A651 8E98A1950011

Cuma namazı çıkışında Ak Cami önünden başlayan yürüyüş, kaymakamlık binası etrafından geçerek Atatürk Parkı’na kadar devam etti. Atatürk Parkı’nda Filistin’e, Gazze’ye destek sloganları atıldı, basın bildirileri okundu. 
26Bad712 382D 44Ef 8B3B 55Ebd4A34275

İsrail’in yaptığı soykırımı kınayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi; “Bugün Akçaabat tek yürek, bugün Akçaabat tek renk. Bugün sivil toplum kuruluşlarımızla, siyasi partilerimizle, vatandaşlarımızla; dirlik, birlik ve beraberlik içerisinde katil İsrail’in Filistin’de, Gazze’de, Müslüman kardeşlerimize karşı yaptığı insanlık dışı soykırımı kınamak için yürüdük.  İsrail zulmünü tüm gücümüzle protesto ediyor, kınıyoruz. İsrail, savaş hukukuna uymadan sivilleri, masumları hedef alarak Gazze’de soykırım yapıyor. İnsanlık, bebek katili İsrail’e gereken dersi de cevabı da verecektir. Filistin; insanlığı, masumiyeti, hakikati ve direnişi temsil ediyor. Tüm insanlık, tüm dünya Gazze’deki katliama isyan ediyor. Bu katliamları yapanlar, tarihin karanlık sayfalarına gömülecekler. İnsanlık bu vahşete 'dur' diyecek. Nitekim görüyorsunuz, Filistin için dünya ayağa kalktı. İnsanlar sokaklarda Gazze’ye destek veriyor; Gazze’deki katliama isyan ediyor, başkaldırıyor. İsrail’e lanet ediyor. Buradan, Akçaabat’tan, hep bir ağızdan bütün dünyaya sesleniyoruz. Katil İsrail'i durdurmadığımız sürece insanlığımızı haysiyetimizi koruyamayız. Bu soykırıma sessiz kalmayacağız. Filistin’in sesi olacağız. İnsanlığın sesi olacağız. Bu devran dönecek. Katil İsrail, akıttığı kanlarda ve gözyaşlarında hunharca boğulacaktır. Gazze’ye destek amacıyla düzenlediğimiz yürüyüşe katılan herkese gösterdikleri hassasiyet için ayrı ayrı teşekkür ediyor; saygılar sunuyorum.”

Yürüyüş, Gazze için yapılan dualarla sona erdi.

B83A24F0 2917 4Eb1 8Bae Cbee4Bf8C0DbAeb1244D 0E2C 4A6A 926A C0B8Ed55047826Bad712 382D 44Ef 8B3B 55Ebd4A34275

Suiçmez’den 'Süper Kupa' krizine ilişkin tepki: “Bayrağımız, İstiklal Marşımız ve Mustafa Kemal Atatürk Kırmızı Çizgimiz Suiçmez’den 'Süper Kupa' krizine ilişkin tepki: “Bayrağımız, İstiklal Marşımız ve Mustafa Kemal Atatürk Kırmızı Çizgimiz

Editör: Ömer Altıntaş