Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilen ilgili doktor, Akçaabat Spor Eğitim Merkezinde spor yapan kadınlara iki seans halinde Türkiye’de oransal olarak en fazla görülen üç kanser türünde erken teşhisin önemini, belirtilerini ve tedavi yöntemlerini anlattı. 
04f6f14c-0dd4-4acd-a024-4d5389a599e6

Bilinçli olmanın ve her insanın önce kendi vücudunun olağan ritmini tanımasının önemine değinen görevli doktor, vücudun olağan ritminin dışında seyreden belirtilerin iyi tahlil edilmesini ve tayin edilen belirli aralıklarla genel muayene olunmasının kanser hastalığını yenmede büyük rol oynadığının üzerinde durdu.

Muhammet Balta Korkuttu Muhammet Balta Korkuttu

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Erken teşhisin hayat kurtardığını biliyoruz. Özellikle hızlı yayılım gösteren hastalıklarda erken teşhisin hayati öneme sahip olduğunun bilincindeyiz. Spor Eğitim Merkezimize gelerek spor yapan hanım kardeşlerimizin de kanser hastalığı, türleri, belirtileri ve tedavisiyle ilgili farkındalık sahibi olmalarını arzu ettik. İlçe Sağlık Müdürlüğü Ketem tarafından yapılan bu bilgilendirme çalışmasının çok faydalı olduğu yönünde hanım kardeşlerimizden geri dönüşler aldık. Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne Ketem görevlilerine teşekkür ediyorum. Spor, sağlıktır; sağlık spordur anlayışıyla yediden yetmişe tüm hemşehrilerimizin sağlıklı ve bilinçli bir hayat sürmelerini diliyorum.” Dedi.

cf278a36-e687-4c5e-a247-b990dd3b8a86cc127d86-a13d-46db-8e03-c03e5e5a0d80

Editör: Haber Merkezi