MSB, "Irak’ın Kuzeyi’nde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır." açıklamasının ardından tüm müdahalelere rağmen yaralı 3 askerimizin daha şehit olduğunu duyurdu.

Ortahisar Belediyesi’nden Anıl Köroğlu Açıklaması Ortahisar Belediyesi’nden Anıl Köroğlu Açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından yapılan saldırıda 3 askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını açıklamıştı.

 
 


Bakanlık yeni açıklamayla yaralı 4 askerden 3'ünün daha şehit olduğunu açıkladı. Terör örgütünün saldırısında şehit sayısı 6'ya yükseldi.

MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

ŞEHİT SAYISI 6'YA YÜKSELDİ...

Milli Savunma Bakanlığı Twitter'dan yaptığı yeni açıklamada, yaralı 3 askerin yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı. MSB'den yapılan açıklamada, "Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3'ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7'ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Editör: Haber Merkezi