Ülkemizin Bütünlüğüne Nifak Tohumları Ekmeye Çalışanlara Asla Geçit Vermeyeceğiz.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi yönetim modelleri serbestçe tartışılabilmeli diyen Zekeriya Yapıcıoğlu’na TBMM’de sert sözlerle yüklendi. Hüda-Par ve Dem Parti’nin hassasiyetlerimize hançer sokmaya çalıştığını belirtti.

AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: "Mazimiz imkansızlıkla yazılan kahramanlık hikayeleriyle dolu" AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu: "Mazimiz imkansızlıkla yazılan kahramanlık hikayeleriyle dolu"

Bölücü İfadeleri Şiddetle Reddediyoruz

Öncelikle şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Geçtiğimiz günlerde aldığımız şehit haberleri, hepimizin yüreğini dağladı diyen Aydın şöyle devam etti: Milletçe yas tuttuğumuz bugünlerde Hüda-Par ve Dem Parti’nin bu hassasiyete hançer sokmaya çalıştığı aşikardır. Hüda-Par Genel Başkanı, Zekeriya Yapıcıoğlu’nun kullandığı bölücü ifadeleri şiddetle reddediyoruz, dedi.

Eyalet Sistemini İfade Etmek En Hafif Tabirle İhanettir

Eyalet sistemi, özerklik ve federasyon gibi, yönetim modellerini ifade etmek, tartışma konusu haline getirmek, en hafif tabirle ihanettir ifadelerini kullanan Aydın, ülkemizin milli birlik ve bütünlüğüne, nifak tohumları ekmeye çalışanlara, asla müsaade etmeyeceğimizi belirtiyorum dedi.

Editör: Haber Merkezi