Trabzon Ticaret Borsası (TTB) koordinatörlüğünde ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ortaklığı ile yürütülen “Neet’ler Pazara Erişiyor” projesi kapsamında, “İhracatta Sorunsuz İletişim ve Yenilikçi Yaklaşımlar” konulu eğitim semineri düzenlendi.

IMG_4845-1

TTB Çok Amaçlı Salon’da yapılan seminerin açılışına TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi, Proje Ortağı KTÜ, yönetim kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

IMG_4844-1

Açılışta konuşan TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan,Ağustos ayında başlayan projenin başarı ile sürdüğünü belirterek, önümüzdeki Şubat’ta tamamlanacak eğitimler ile 60 gencin vasıflı eleman olarak iş gücü taleplerine karşılık bulacaklarını söyledi.

IMG_4840

Eyyüp Ergan şöyle konuştu:

“İhracatın ülkelerin kalkınmasında çok önemli olduğu gerçeğinden hareket edecek olursak, bugün iletişim teknolojisindeki gelişmelerle birlikte yenilikçi yaklaşımlar,ticareti arttırmak isteyenler için vazgeçilemezdir. Ülkelerin rekabet gücünün arttırılması, ileri teknolojiye dayalı yüksek katma değerli mal ve hizmet üretme ile mümkündür. Bunun içinde kabiliyetli gençlere ihtiyacımız olduğu kaçınılmazdır.”

IMG_4846-1

Seminere katılan kursiyerlere Dış Ticaret Eğitmen ve Danışmanı Dr. Zeynep İyiler tarafından, “İhracatta Sorunsuz İletişim ve Yenilikçi Yaklaşımlar”, Fındık sanayici ve ihracatçısı, Karadeniz Fındık ve Mamulleri Birliği eski başkan ve yönetim kurulu üyesi Edip Sevinç tarafından da, “İhracatta İnovasyonun Önemi ve Fındık Örneği ile Tecrübe Paylaşımı” konulu oturumla bilgiler aktarıldı.

Çebi: Bin yıl unutulmayacak zulüm Çebi: Bin yıl unutulmayacak zulüm

Editör: Haber Merkezi