TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 12. Yöresel Ürünler Fuarının açılışında yaptığı konuşmada, fuarın 11 yılda 4 bine yakın katılımcıya ve 2 milyona yakın ziyaretçiye ev sahipliği yaptığını hatırlatarak, “Coğrafi işaretlerin bugün bu kadar biliniyor ve önemseniyor olmasında Oda ve Borsaların ve en başta da kadın girişimcilerimizin büyük payı büyüktür. Son 11 yılda coğrafi işaretli ürünlerin yüzde 40’ını oda ve borsalarımız tescil ettirdi. Oda borsalar tarafından tescil edilen ve başvurusu yapılan ürün sayısı 712 oldu” dedi.

IMG_8452-1

TRABZON STANDINA ZİYARET

Yomra Belediyesi Çay Keyfini %50 Uyguna Sunuyor Yomra Belediyesi Çay Keyfini %50 Uyguna Sunuyor

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, DOKA’nın katkılarıyla oluşturulan ve bölge illerinin coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtıldığı standı da ziyaret etti. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nevzat Özer ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, konuklara Trabzon’un coğrafi işaretli ürünlerinin yanı sıra TTSO ve TTB’nin, Milli Eğitim Bakanlığıyla TOBB arasındaki Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında kurulan eğitim atölyesinde üretilen Hisariçi Çikolatalarından da hediye etti.

IMG_8455

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, YÖREX Fuarında tüm illerin Coğrafi İşaretli ürünlerinin tanıtıldığını belirterek, “Bizim de amacımız oda olarak Trabzon’un coğrafi işaretli ürün sayısını artırmaktır. Bu konuda yeni başvurularımız da oldu” dedi.

IMG_8453-1IMG_8454

Editör: Haber Merkezi