Trabzonspor ile Trabzon amatörü kardeş gibi…”

Trabzonspor, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Trabzon Şubesi işbirliğinde, altyapısı bulunan 64 kulübe malzeme desteğinde bulundu.

Kadir Özcan tesislerinde yapılan törene, Trabzonspor Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, Trabzonspor Genel Sekreteri Av.Kemal Ertürk, yöneticiler Çoşkun Öztürk, Sami Karaman, ASKF Başkanı Burhan Cahit Erdem ve malzeme yardımı yapılacak kulüp temsilcileri katılırken altyapısı olan 64 kulübe antrenman takımı, forma, şort, eşofman ve yağmurluk desteği verildi.

IMG_9805-1

“TRABZONSPOR İLE TRABZON AMATÖRÜ KARDEŞ GİBİ BİR ARADA”


Törende açıklamalarda bulunan ASKF Başkanı Burhan Cahit Erdem, Trabzonspor ile Trabzon amatörünün kardeş gibi bir arada olduğuna vurgu yaparak “Özellikle şunu belirtmek istiyorum bu malzeme dağıtımını Trabzonspor tamamen öz kaynaklarından yapıyor. ASKF sadece aracı konumda. Bu yönetim, ASKF ve kulüpçülerle birlikte diyalogları son derece mükemmel. Benimde zamanında yöneticilik yaptığım yönetim kurullarından çok daha fazla amatör kulüplere değer veriyorlar. Bunu bizzat yaşayan biri olarak çok mutluyum. Özellikle okullardaki çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için akşam gece müsabakaları oynanıyor. Aydınlatma yetersizdi, son sistem aydınlatma inşası bitmiş durumda. Biz zamanında Trabzonspor’la iletişim kurduğumuzda Ertuğrul Başkan “hemen burayı halledelim” dedi. Bunu üstlendi ve bir ay gibi kısa bir sürede bitirdik. Çok mutlu olduk. Kulüplerimizin malzemeye ihtiyacı var dediğimizde, hemen malzeme yardımında bulunalım dediler. Çok sıkı da takip ediyor. Ben böyle bir Trabzonspor Başkanı Asbaşkanı ve yönetimi olduğu için sizler adına kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

IMG_9809

“ÇAMOBA’YA SEMT SAHASI YAPILACAK”

Erdem, bazı mahallelere semt sahası yapmak için Trabzonspor ile ortak komisyon kurduklarını belirterek, "sadece bu söylediklerimizle kalmayacağız. Birkaç mahallede semt sahası yapılması için Trabzonspor’la komisyon kurduk. Komisyon çalışmalarını son aşamaya getirdi. Kısa zamanda Çamoba’da bir semt sahası yapımına başlıyoruz. Ne teklif getirdiysek olumlu baktılar. İlk olarak Trabzonspor ile Trabzon amatörü kardeş gibi bir arada sorunlarını konuşabiliyor. Malzeme dağıtımı biraz aceleye gelmiş olabilir, bazı eksiklerimiz olabilir. Eksikleri de tamamlarız, sorun değil. Altyapıda en az iki kategoride faaliyet gösteren kulüplerimize destek veriyoruz. Altyapıyı desteklemek amaçlı. Başka eksiklikler olursa da onları da bize iletsinler, onları da gideririz. Kolilerimizin içinde forma şort, eşofman var. Yılbaşında toplar gelecek” şeklinde konuştu.

IMG_9806-1
“ÇOK ÇİLEKEŞ VE ZOR BİR İŞ YAPIYORSUNUZ”

Mondihome Kayserispor maçının hakemi belli oldu Mondihome Kayserispor maçının hakemi belli oldu

Trabzonspor Asbaşkanı Zeyyat Kafkas yaptığı konuşmada “Yurtdışında bulunan Başkanımız Ertuğrul Doğan’ın selamlarını iletmek isterim. Burası hepimizin geldiği yer. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Trabzonspor ve ASKF’nin malzeme dağıtımı töreni değil de, Trabzonspor ve ASKF’nin görevlerinden birini yetine getirme günü olarak bu günü ifade etmek istiyorum. Biz Trabzonspor yönetim Kurulu olarak hepimiz amatör kulüplerde yöneticilik başkanlık yapmış kişilerden oluşuyoruz. Trabzon’da bir Özkan Sümer futbol akademisi var bir de amatör kulüplerimiz var. Bizim altyapımız bunların bir bütünüdür. Benim sizlerden tek ricam ASKF marifetiyle her türlü ihtiyacınızda Trabzonspor olarak sizlere hizmet etmekten memnuniyet duyarız. Ferdi olarak kulüplere cevap veremediğimiz dönemler oluyor. Doğrudur, çok çilekeş bir iş yapıyorsunuz. Çok zor bir görev yapıyorsunuz. Maddi manevi o yükün ne olduğunu çok iyi bilenlerdenim. Ama biz bunu düzenli bir şekilde yapmak için ASKF marifetiyle yapmak zorundayız. Hepinize bu sezon da başarılar diliyorum. Sizlere hizmet vermekten onur duyarız.” ifadelerini kullandı.

IMG_9807

Konuşmaların ardından ASKF tarafından Başkan Ertuğrul Doğan’a iletilmek üzere Asbaşkan Zeyyaf Kafkas’a plaket takdim edildi.

IMG_9811

Tören sonrasında amatör kulüplere hazırlanan malzemeler verildi ve hatıra fotoğrafı ile tören sona erdi.

IMG_9808IMG_9810