AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel başkanlığında kente gelen 21 kişilik heyete programın bir bölümünde Trabzon Valisi Aziz Yıldırım ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman da eşlik etti.  
IMG_3186-2

17 Ekim 2023 tarihinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili faaliyetleri yerinde incelemek, sektör temsilcileri ile istişarelerde bulunmak ve yaşanan sorunları tespit etmek amacıyla Karadeniz’e kıyısı olan 6 şehirde incelemelerde bulundu. AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Karayel’in başkanlığını yaptığı ve toplam 21 milletvekilinden oluşan komisyonun son durağı Trabzon oldu. Konunun uzmanları ile Vakfıkebir Balıkçı Barınağında; Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Sürmene ilçelerindeki balıkçıların taleplerini dinleyen komisyon üyeleri, daha sonra Trabzon Devlet Su işleri Bölge Müdürlüğünde Trabzon, Rize ve Artvinli sü ürünleri temsilcileri ile bir araya geldiler. 
IMG_3188-1

Trabzon'da emek ve demokrasi platformu yürüdü… Trabzon'da emek ve demokrasi platformu yürüdü…

KARAYEL: FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK 
Komisyon Başkanı AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Emrah Karayel, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu olarak bugün Trabzon'dayız. Heyetimiz ve uzmanlarımızla birlikte Trabzon’daki hem ticari hem de geleneksel su ürünleri avcıları, yetiştiricileri ve sektörün diğer paydaşları ile görüşmeler gerçekleştirdik. Fikir alışverişinde bulunduk. Sorunların çözümü noktasında faydalı görüşmeler gerçekleştirdik" dedi.

IMG_3207-1

YILDIRIM: GANİTA ŞEHRİMİZE DEĞER KATTI 
Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu heyeti daha sonra Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman tarafından Ganita'da ağırlandı. Yemekte değerlendirmede bulunan Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, "Milletvekillerimizin hepsine çok teşekkür ediyoruz. Ümit ediyorum ki güzel bir çalışma olmuştur. Bu çalışmanızın sonucu da inşallah vatanımız, milletimiz, denizcilerimiz, balıkçılarımız ve bu sektörde çalışanlarımız için hayırlara vesile olur. Sizlerin rahat çalışabilmesi için bizler de elimizden geleni yaptık. Gerek belediyemiz gerekse valiliğimiz olarak bütün arkadaşlarımızla bu hizmetleri yürütme gayreti içerisindeyiz. Şu anda bulunduğumuz yer Ganita ismiyle maruf olan bir yerdir. Ganita güzel yer anlamına geliyor. Burası Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış ve işletilmekte olan bir yer. Vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur ve emsallerine göre fiyatları oldukça iyidir. Temiz ve güvenilirdir. Burası şehrimize değer katmış bir yer. Hakikaten bizlerin de pek çok konuda istifadesine sunulmuş olan bir yer. Sizleri de burada ağırladık. Hepinizi tekrar Trabzon’a bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

IMG_3209-236fa5797-4ddd-4ee1-96a1-dd19cb01fea94d38a65c-e2c8-4088-b64c-0653489bdec7IMG_3199-1IMG_3191-2IMG_3192-2c761b9f6-0d2b-4ed8-b969-045b68a7a7f2

Editör: Haber Merkezi