Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nden yalanlama! Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nden yalanlama!

Niyazi Sürmen için bugün ilk olarak 2002 – 2004 yılları arasında Trabzon Belediye Başkanı olarak görev yaptığı, Trabzon Belediyesinin tarihi binasının önünde tören yapıldı.

IMG_5343

Törene Trabzon Valisi Aziz Yıldırım,Ak Parti Milletvekilleri Yılmaz Büyükaydın,Mustafa Şen, Vehbi Koç,Eski Bakanlardan Faruk Nafız Özak,CHP Milletvekili Sibel Suiçmez, Ak Parti önceki dönem Milletvekili Salih Cora,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu,MHP Eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu ,HAK-İş & Hizmet-İş Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik,Trabzon KTÜ Rektörü Prof.Dr.Hamdullah Çuvalcı,Trabzon eski Belediye Başkanı ve eski Milletvekili Asım Aykan, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,  CHP Önceki dönem Milletvekili Ahmet Kaya,Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün,Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu,Ak Parti Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu,Trabzonspor Divan Başkanı Av.Ali Sürmen,Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Aydın,Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak,Ak Parti ORTAHİSAR İlçe Başkanı Selahaddin Çebi,CHP ORTAHİSAR İlçe başkanı Haluk Batmaz,Sürmen ailesi ve belediye çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. 
IMG_5373

Törende ilk olarak Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç kısa bir konuşma yaptı. 
Genç’in ardından ise, Trabzon eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Asım Aykan, Sürmen ailesi adına konuştu. 
Aykan, “Yaklaşık 50 yıldır beraberiz. Gülen adamı yolcu ediyoruz, Allah ebediyen güldürsün inşallah. Niyazi Babayı yolcu ediyoruz. Allah mekanını cennet etsin. Bu dünyada güldüğü gibi ahirette de gülmeyi nasip eylesin. 
IMG_5363

İnsan kolay yetişmiyor. Bir emeğin neticesinde insanlarımız bir takım görevlere geliyorlar. O görevlerde başarılı olmak kolay iş değil. Kardeşimiz arkasından dua edilen, rahmetle anılan ender insanlardan birisidir. Mücadelelerimizde bazen güldük, bazen üzüldük. Bazen sevindik. Ama hiç çizgiyi kırmadan yola devam ettik. 2002 yılının ortasından itibaren Trabzon’umuza, Meclisimizin kararıyla belediye başkanlığını yaptılar. Şerefiyle haysiyetiyle, alnının akı olarak görevini sürdürdüler. Ne mutlu ona.. Bir ay önce Uzungöl’ü konuştuk. Dertleştik. Hiçbir zaman Niyazi bey ben rahatsızım demezdi… 

IMG_5358
Hayata pozitif baktı, her anını değerlendirme peşindeydi. 
Trabzon’umuzun başı sağ olsun, Sürmen ailemizin başı sağolsun…” dedi. 
IMG_5383

HOŞ SEDALAR BIRAKTIĞINA BEN KEFİLİM

Ak Parti il Başkanı Sezgin Mumcu, “Niyazi ağabeyimiz dava şuuruyla benim üzerimde çok tesiri olmuştur. Dava şuuruna sahip iyi bir insandı. Onca ilerlemiş yaşına rağmen, hasta olmasına rağmen Danışma Meclisi Toplantılarımıza katılmama ihmal etmezdi. Kendisi Trabzon’un yetiştirdiği en büyük kanaat önderlerinden biriydi. 

Bizler kendi ömrümüzü tamamlayıp, bu dünyadan göç edeceğiz. Önemli olan baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmaktır. Niyazi ağabeyimizin çok hoş sedalar bıraktığına ben kefilim. Burada toplanan bu kalabalık, bu cemaat bunun şehididir”  diye konutu. 
IMG_5392

ŞEHRRİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, 
“Şehir çok önemli bir değerini kaybetti. Allah gani gani rahmet eylesin. Şehir çok önemli bir kanaat önderini, belediye çalışanlarını her dönem her daim Niyazi Babasını kaybetti. Aslında şehrimizin babası.. Tekraren tüm aileye ve belediye çalışanlarımıza burada sağlık problemi olmadığı için kontrolü için burada yok. Büyükşehir Beldiye Başkanımız Murat Zorluoğlu ve şahsım adına rahmet diliyorum. Şehrimizin başı sağ olsun… “ dedi. 
IMG_5396

KALBİMİZDE ANACAĞIZ

AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, 
“Hepimizin acısı büyük, üzgünüz ama Niyazi ağabeylerimizi her zaman kalbimizde yaşatacağız. Bize her zaman yol arkadaşı oldu. Siyaseten yanına gittiğimizde eleştirilerin dahi her anlamda Güleryüzüyle yapan bir kişiydi. Büyüğümüz bugün aramızdan ayrılıyor ama kalbimizde yaşayacak. Şehrimizde her zaman onu anacağız” diye konuştu. 
Tören daha sonra dua ile devam etti.

IMG_5411IMG_5417-1IMG_5443IMG_5435IMG_5430IMG_5456IMG_5466IMG_5477IMG_5507-1IMG_5501-1IMG_5538-1IMG_5522-2IMG_5510IMG_5514IMG_5535-1IMG_5543-3IMG_5559-18ed7f02f-c73d-43fb-bc4d-4479dfacdb55IMG_5580IMG_5565-1IMG_5570-1

Editör: Haber Merkezi