Forum AVM’de Düzenlenen Geleneksel Yıl Sonu Sergisine Üst Düzey Katılım Forum AVM’de Düzenlenen Geleneksel Yıl Sonu Sergisine Üst Düzey Katılım

Görüşmede, Kasım ayı içerisinde kurulması hedeflenen şarj istasyonlarının Koru Otel açık otoparkına, KTÜ Sahil Tesisleri’ne ve Farabi Hastanesi katlı otoparkına konumlandırılması noktasında karar alındı. Gerçekleşen iş birliği görüşmesinin ardından KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, TOGG’un T10X modeli ile Kanuni Kampüsü içerisinde test sürüşü yaptı.  Yerli ve milli üretim olan bir araca binmekten büyük gurur duyduğunu ifade eden KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, “Üretilen elektrikli araçlarımız gerek fiyat politikası gerekse iklim stratejisi olarak ülkemizin adını uluslararası arenada duyurabilecek durumda. Biz KTÜ olarak Trugo iş birliği ile artan elektrikli araç kullanımına hizmet edecek ilk yüksek hızlı şarj istasyonlarını 3 ayrı noktada kuracağız.  Bu istasyonlar üniversite içerisinde olacak fakat tüm elektrikli aracı olan vatandaşlarımız şarj istasyonlarını kullanabilecek” dedi. 

417da072-7353-4ad6-a7d0-bb1f3e6e4e0c

ÇEVRİM İÇİ SİSTEMLE ŞARJ DÖNEMİ

TOGG'un dışında diğer marka araçların da şarj desteği alabileceği istasyonlar, Trugo mobil uygulamasına sahip herkesin kullanımına açık olacak. Araçlarını şarj etmek isteyen vatandaşlar Trugo mobil uygulamasını indirerek kredi kartı tanımlayacak ve ödeme yapabilecekler. Kredi kartı sisteme tanımlandıktan sonra şarj istasyonundaki karekoduokutup tamamen çevrim içi bir sistemle araçlarını şarj etmeye başlayabilecekler. Öte yandan kurulacak olan şarj istasyonlarının bulunduğu konumlarda yer alan yeme-içme ve konaklama tesisleri, vatandaşların temel ihtiyaçlarını gidermeleri konusunda avantaj sağlayacak.

1d70159f-e441-47c1-baa8-ec2853fb0725

Editör: Haber Merkezi