‘Büyük bir aileyiz’

Çayırbağı’nın Beklediği Proje Tamamlanıyor Çayırbağı’nın Beklediği Proje Tamamlanıyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle KTÜ Engelli Öğrenci Birimi tarafından Olimpiyat Kafe’de düzenlenen “Geleneksel Kahvaltı Buluşmasına” iştirak etti. Programa Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Akif Cinel, Prof. Dr. Cemil Rakıcı, Prof. Dr. Halil İbrahim Okumuş, Genel Sekreter V. Bünyamin Er ve Genel Sekreter Yardımcısı Ufuk Öztürk katıldı.

ad869411-5053-4c86-8538-cb44a8458695

KENDİMİZİ GELİŞTİRDİK
Programda katılımcılara seslenen KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, engellerin ancak sevgi ve empati ile aşılabileceğinin atlını çizerek, “Malumunuz son dönemde engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmayı misyon edinmiş bir devlet anlayışı hakim. Bundan hareketle bizde üniversite olarak dezavantajlı personel ve öğrencilerimizin yaşamlarını daha elverişli hale getirebilmek, onların hareket alanlarını genişletebilmek için çalışmalar yapmaktayız. Hem ülke, hem de üniversite olarak bu konuda kendimizi geliştirdik.  Biz burada sizler için varız ve büyük bir aileyiz. Talepleriniz için sizlere kapımız her zaman açık” dedi.

5076253f-e87e-4cda-b2b1-959fe197f8b4

Program, dezavantajlı personel ve öğrencilerin taleplerinin dinlenmesi; acil, orta ve uzun vadede çözüm önerilerinin konuşulması ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi