Yapılan çalışmanın başarılı bir şekilde tamamlanması sonucunda KTÜ ile TEİAŞ arasında yaklaşık 50 milyon TL bütçeli iki yeni protokol daha imzalandı.

556cb210-a2dd-42e8-9a4a-4543939073d6

ANKARA’DA ÜST DÜZEY TOPLANTI
KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, beraberindeki Deprem ve Yapı Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi(DE-YAS) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık, Müdür Yrd. Dr. Öğr. Üyesi Hasan Basri Başağa ile birlikte TEİAŞ Genel Müdürü Orhan Kaldırım, Genel Müdür YardımcısıMustafa Pustu, Genel Müdür Yardımcısı Muhammer Nuri Aslan ile Ankara’da bir araya geldi. Toplantıda imzalanan protokoller, devam eden projeler, yapılan çalışmalar, ileriye dönük AR-GE projelerinde ortaklıklar görüşüldü.

ÇALIŞMA 8 AY SÜRECEK
İmzalanan iki yeni protokol kapsamında, DE-YAS tarafından, Prof. Dr. Ahmet Can Altunışık yürütücülüğünde yaklaşık 25 kişilik bir ekip ile “TEİAŞ 13-14-15-16-17. Bölge Müdürlüklerine ait Binaların Risk Envanterinin Hazırlanması” ve “TEİAŞ Merkez Kampüsü ve Gölbaşı Yerleşkesinde Bulunan Yapıların Deprem Performans Analizlerinin ve Diğer Risk Analizlerinin Yapılması Konusunda” 8 ay sürecek bir çalışma yapılacak.

Çebi'den 19 Mayıs mesajı Çebi'den 19 Mayıs mesajı

Editör: Haber Merkezi