İyi Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan yaptığı açıklama ile Ayhan Pala'nın adaylığını sonlandırdıklarını yeni bir aday ile yola çıkacaklarını ifade etti .
68ac5cdb-fea8-4c0b-bd23-a470a0c0a542

Başkan açıklamasında ;Çok Kıymetli Trabzon’lu Hemşehrilerim;

8 Aralık tarihinde belediye başkan adaylarımızın tanıtım toplantısını gerçekleştirdik ve Belediye Başkan Adaylarımızın adını kamuoyu İle paylaştık. Kamuoyu İle paylaştığımız Belediye Başkan Adaylarımızdan biri de Ortahisar Belediye Başkan Adayımız Sayın Ayhan Pala’ydı.

Başkan adayımız Sayın Pala’nın adaylığı açıklandıktan sonra sosyal medya hesaplarından birtakım paylaşımlar yaparak Ortahisar ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile işbirliğinin şart olduğunu deklare etmesi süreci şaşkınlıkla karşılamamıza sebep olmuştur.  

Çünkü Sayın Pala Genel Başkanımızın ve Genel İdare Kurulumuzun seçimlere ‘Hür ve Müstakil’ gireceğiz kararından sonra aday adaylığı başvurusunu yapmış ve bu süreçten sonra teşkilatlarımızın huzurunda aday tanıtım toplantısına katılım sağlayarak Ortahisar ilçemizin Belediye Başkan Adayı olarak bu yola çıkmıştır. 

Başkan Kaya: “Sayın Çebi insanlıktan da nasibini almamış” Başkan Kaya: “Sayın Çebi insanlıktan da nasibini almamış”

Belediye Başkan Adayı olmayı talep ettiği İYİ Parti’nin yetkili kurulları kendisinin sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamaları yetkili kurullarında yetkili kişilerin talepleri doğrultusunda değerlendirir ve bir karar alır. Alınan bu karar da tüm teşkilatı bağlar niteliktedir. Ortahisar ilçemizde işbirliğinin yapılıp yapılmayacağı Ortahisar ilçesine Belediye Başkan Adaylığı için başvuru yapan ve adaylığı açıklanan bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi mesnetsiz bir açıklamadır.

Biz bu yola cesurlar hareketi olarak çıktık. Siyaset emek ve cesaret ister. Sayın Pala’nın adaylığı açıklandıktan sonra yapmış olduğu görüşmeler ve bu görüşmeler sonucunda baskılanmış talepler sanırım böyle bir yola başvurmasında etkili olmuştur. 

Lakin bu ve benzeri açıklamaları Belediye Başkan Adayı tarafından yapılması iddiasız bir aday olduğunu seçim sürecine başlamadan görmemize vesile olmuştur. Partimizin yetkili kurullarının aldığı karara saygısızlık ve İl Başkanlığı’mızın yetkisi dahilinde olabilecek çalışmalara sosyal medya üzerinden ön alma tarafımızdan kabul edilebilir bir durum değildir. 

Bu nedenle Ortahisar Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığımız Sayın Ayhan Pala’ya sosyal hayatında başarılar diliyoruz. Ortahisar ilçemizi yönetmek için başvuruda bulunan çok değerli aday adayı arkadaşlarımızdan vermiş olduğumuz bu yanlış karar sebebiyle özür diliyoruz. 

Ortahisar ilçemiz için seçimlerde ilk önce kendine inanan ve sonrasında da  Ortahisar ilçemizi İYİ belediyecilikle buluşturacağına projeleriyle vatandaşımıza deklare eden adayımızı siz değerli hemşehrilerimizle paylaşacağız. 

Kamuoyunun bilgisine arz ederim.

Editör: Haber Merkezi