Trabzon’un CHP’li belediye başkanı Ramis Uzun partisinden hile yapıldığı gerekçesiyle istifa etti.

Trabzon’un CHP’li belediye başkanı Ramis Uzun istifa ettiğini açıkladı.

31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde aday gösterilmeyecek olan ve yerine Cahit Erdem’in aday gösterilecek olan uzun, sert bir açıklama yaparak partisinden istifa etti.

Trabzon'da Büyük Liman Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen basın toplantısı ile istifasını açıklayan Ramis Uzun şu ifadeleri kullandı;

"2019 yerel seçimlerinde Beşikdüzü’nde yüzde 61 oy alarak belediye başkanı seçildim. Göreve geldiğimizde gördük ki 118 milyon TL borç ile Türkiye’de nüfusa oranla en borçlu belediyeydik. İlk 3 yıl içerisinde büyük zorluklar çektik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beylikdüzü Belediyesi ve diğer kardeş belediyelerimizin desteğini gördük. Yaz veya kış demeden belediye ve mahallelerimize hizmet ettik.


Koronavirüs ve deprem ile birlikte oluşan ekonomik buhrana rağmen gece gündüz çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. 31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimlerde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı oldum.

Genel Merkezimizin kararı ile 5 aday ile birlikte ön seçim yapılarak, memnuniyet araştırması da yapılacağı söylendi. Memnuniyet araştırması yapılmadan ve bana bilgi verilmeden atama yapıldığını gördüm. Taraflı il ve ilçe örgütümüzün dayatması ile ön seçime dahi gidilmeden ve kamuoyu araştırması yapılmadan yapılan atama kabul edilebilir değildir.


Üyelerimize ve halkımıza yapılan en büyük saygısızlıktır. Şahsıma ön seçim yapılacak dediler de girmedim mi? Ön seçimden çıkacak aday adayı ile senin aranda kamuoyu araştırması yapılacak dediler de hayır mı dedim? Bunların hiçbiri yapılmadan üyelerimizin sadece yüzde 35 ile seçilen geri kalanının kabul etmediği kişi çeşitli hileler ile aday ilan edilmiştir. Bu durum kabul edilebilir değildir.

Ahmet Kaya “Parti Rozetlerini Çıkardık” Dedi ve Ekledi:Hizmet Siyaseti Yapacsğız Ahmet Kaya “Parti Rozetlerini Çıkardık” Dedi ve Ekledi:Hizmet Siyaseti Yapacsğız

Üyelerimize haksızlık edilmiştir. Şahsıma ve halkımıza kurulan bir komplodur. Kabul edilemez. Şahsıma, üyelerimize ve halkımıza yapılan bu komployu kınıyor, üyesi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum.”

Başkan Uzun Büyük Liman Gazeteciler Cemiyetşne giderek burada canlı yayında istifa ettiğini duyurdu . 
IMG_7411

Editör: Haber Merkezi