Ortahisar Belediyesinin 2015 yılında hayata geçirdiği ve vatandaşlara belediyeyle ilgili işlemlerinde büyük kolaylık sağlayan Çözüm Masası 2023 yılında 65 747 başvuruyu işleme aldı

Vatandaşların; Yapı Kontrol, İmar ve Şehircilik,  Zabıta, Park ve Bahçeler, Fen işleri, Muhtarlıklar ve Temizlik İşleri müdürlüklerinin görev alanlarıyla ilgili talep ve şikâyetleri ilk etapta Çözüm Masası'ndaki birim müdürlüklerinin faaliyetlerinde uzman personeltarafından değerlendirilerek, çözüme kavuşturulmak üzere ilgili müdürlüğe aktarılıyor. 
IMG_4859-1

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Çözüm Masası'nda vatandaşların belediyenin görev alanına giren herhangi bir konuyla ilgili şikâyet ve taleplerinin yetkili personel tarafından değerlendirilerek çözülmesi için ilgili birim müdürlüğüne aktarıldığını dile getirdi. Başkan Genç, Çözüm Masası’na 2019 yılından bugüne kadar 281 870 adet başvuru yapıldığını ifade etti.

IMG_4858

Vatandaşlar; yapı kullanma sureti, yapı ruhsatı vb. belgeleri Çözüm Masası'ndan temin edebiliyor. Diğer yandan vatandaşlar emlak beyan formu ve emlak beyan değeri gibi belgeleri de buradan temin ederek doldurabiliyor. Arazilerin imar durumuyla ilgili bilgiler de buradan öğrenilebiliyor. Vatandaşlar, Çözüm Masası'nın 444 65 89 numaralı telefonunu arayarak istedikleri konularda başvuru yapabiliyor veya bilgi temin edebiliyor. 
IMG_4857

“BELEDİYEYE GELMELERİNE GEREK KALMIYOR”

Akıllı şehircilik uygulamalarından istifade ederek vatandaşların belediye binasına gelmeden sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm ürettiklerini bu şekilde hem zaman kaybını hem de belediye müdürlükleri önündeki yığılmaları önlediklerini belirten Başkan Genç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Çözüm Masası'nda bu güne kadar vatandaşların birçok talebine cevap verdik ve bunlara çözüm ürettik. Vatandaşların her türlü talebi aynı anda online olarak ilgili müdürlüğün sistemine düşüyor. İlgili müdürlüklere ulaştırılan başvurular ivedilikle çözüme kavuşturuluyor. Vatandaşlarımız her konuda Çözüm Masası'na başvuru yapabiliyor. Yapılan her başvuruyu ilgili birimlerimiz titizlikle değerlendirerek cevap veriyor ve takip ediyor."

TSGİAD Ordu Perşembe’deki kimsesiz Trabzon mezarlığını gündeme taşıdı TSGİAD Ordu Perşembe’deki kimsesiz Trabzon mezarlığını gündeme taşıdı

Diğer yandan vatandaşlar, her türlü konuyla ilgili talep ve başvurularını Ortahisar Belediyesi’nin 0542 336 61 61 noluWhatsapp Çözüm Hattı’na bildirebiliyor.

Editör: Haber Merkezi