Yılın en iyi Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Başkan Zorluoğlu’nun ödülünü Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü aldı. 
6b7f023e-2fce-4c06-8b00-8c6c00451102-1

Karadeniz Habercisi Dergisi okurları ‘Karadeniz Bölgesi’nde yılın enleri’ni seçti. Okurların katılımıyla yapılan ankette Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “En İyi Büyükşehir Belediye Başkanı” seçildi. Trabzon’da düzenlenen ödül gecesine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkut Çelebi, kurum temsilcileri, iş insanları ve çok sayıda davetli katıldı. 
98494146-3ea2-490a-985c-86487779d3dd

AÇILIŞLARIMIZA 
YENİLERİNİ EKLEYECEĞİZ
Trabzon Büyükşehir Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü, toplantıda yaptığı konuşmada sözlerine  Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun davetlilere selamını ileterek başladı. Üçüncü, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu’nun hepinize ayrı ayrı sevgi ve selamlarını iletiyorum. Sayın Başkanımız; Trabzon’da birbiri ardına hayata geçirdiği vizyon projelerin Karadeniz Habercisi Dergisi okurları tarafından takdir edilmesinin mutluluğunu yaşadığını da iletmemi istedi.  Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu, 2023 yılını açılış senesi ilan etti. Ganita, Yeni Otogar, Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi gibi önemli projelerin açılışını yaptık. Geçtiğimiz günlerde de Doğu Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olarak Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdik. İnşallah yıl bitmeden açılışlarımıza yenilerini ekleyeceğiz.  Çalışmalarımızın takdir edildiğini görmek de şüphesiz en büyük motivasyonumuz. Bu duygu ve düşüncelerle böyle bir organizasyona imza atan Karadeniz Habercisi dergisi yönetimine ve okurlarına Sayın Başkanımız adına teşekkür ediyor, siz kıymetli katılımcılara saygılarımı sunuyorum” dedi. 
376a3620-c95f-4ddd-a095-b6b5313c9997

PLAKET TAKDİM EDİLDİ 
Konuşmaların ardından ödüle layık görülen yılın enlerine plaket takdimi yapıldı. Programı nedeniyle şehir dışında olan Başkan Zorluoğlu’nun ödülü, Genel Sekreter Üçüncü’ye takdim edildi. 
03d4a932-0042-41f5-abca-1918586a82c2

YILIN ENLERİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU
Yılın Bakanı: Adil Karaismailoğlu (Eski Ulaştırma Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili)

Yılın Milletvekili: Mustafa Hamarat (AK Parti Ordu Milletvekili)

Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı: Murat Zorluoğlu (Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı)

Yükseköğretim Kurumlarına Örnek Uygulama: KTÜ Yetenek Havuzu Yükseköğretim Kurumlarına Örnek Uygulama: KTÜ Yetenek Havuzu

Yılın İl Belediye Başkanı: Ercan Çimen (Gümüşhane Belediye Başkanı)

Yılın İlçe Belediye Başkanı: Ahmet Metin Genç (Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı)

Yılın İlçe Belediye Başkanı: Recep Yakar(Giresun/Bulancak İlçe Belediye Başkanı)

Yılın İlçe Belediye Başkanı: İsa Demirci (Ordu-Akkuş Belediye Başkanı)

Yılın Üniversitesi: Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektör Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı

Yılın Futbol Kulübü: Trabzonspor Kulübü

Yılın Meslek Kuruluşu: Ordu Ticaret Borsası Başkanı

Yılın Kurumu: ÇAYKUR

Editör: Haber Merkezi