Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Trabzon Valiliği iş birliği ile Trabzon’da düzenlenen “Karabağ Azerbaycan’dır” konser programı ve bir takım etkinliklere katılmak üzere şehre gelen Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Reşat Memmedov, beraberindeki Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guluyev ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman’la bir araya geldi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç 15 Temmuz İlanı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç 15 Temmuz İlanı

af8e8754-fef4-45a0-bf7b-989c1817f8f5
 MEMMEDOV: TÜRKİYE BÖLGENİN LİDERİ
Gösterdiği misafirperverlik nedeniyle Başkan Vekili Ataman’a teşekkür eden Büyükelçi Reşat Memmedov, “Türkiye ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında kardeşlik ilişkimiz var. Türkiye Yüzyılı sloganınızı çok beğendik ve biz de Türk Yüzyılı sloganını kullanma kararı aldık. Türkiye bölgenin lideri konumunda. Biz de böyle güçlü bir liderin kardeşi olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

5d2fa4f0-e27d-4702-8aa5-a17183abaeec
 
ATAMAN: ERDOĞAN VE ALİYEV TÜRKLERİN ŞANSI
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve Türkiye ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında çok güçlü bir bağ olduğunu da dile getiren Başkan Vekili Ataman, “Bu dönem Kur’an-ı Kerim ve Turan’a hizmet edilen bir dönem. Bugün eğer Gazze Türkiye’nin ve Azerbaycan’ın sorunuysa, bu durum bu coğrafyada insanların sadece soyundan değil inancından da sorumlu olmanın gereğidir. Türkiye ve Azerbaycan birliği, insanlığın başında bir miğferdir. Fakat bunların hiçbirisi hamasetle yürümüyor. Ne zaman ki İHA’mızı SİHA’mızı kendimiz yapmaya başladık, Karabağ’daki sonuç ortada. Türkiye Cumhuriyeti Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Azerbaycan Cumhuriyeti Lideri İlham Aliyev’i Türklerin ve Ümmet-i Muhammed'in şansı olarak görüyorum. Konjonktürel olarak bizim kafamızdaki Türk İslam sentezine oturan anlayış, Türkiye’de Cumhur İttifakı’nda, dünyada ise Azerbaycan-Türkiye ittifakındadır. Bu iki ülke birbirinin kardeşi, yol arkadaşı, dava arkadaşı” ifadelerini kullandı.

19172465-f93c-419d-b0b1-3fd93c2e4ef2

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRİLDİ
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ve Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Reşat Memmedov, ziyaretin anısına karşılıklı hediye takdiminde bulundular. Ziyaret, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

4991979b-822c-4eeb-8825-b09b390f5535

Editör: Haber Merkezi