1461 Trabzon için Finale 1 adım kaldı 1461 Trabzon için Finale 1 adım kaldı


Trabzonlu Milli Boksör Havvanur Kethuda, 03-14 tarihleri arasında Hırvatistan’da düzenlenen Genç Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya alarak başarısına bir yenisini daha ekledi. Geçtiğimiz sene Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda ilk kez göğsümüzü kabartan Trabzonlu Boksör Havvanur Kethuda henüz 17 yaşında olmasına rağmen katıldığı 2 Avrupa Şampiyonası’nda da şampiyon olarak alkışı hak etti.

I M G 3726
Alınan başarının ardından çok mutlu olduğunu ifade eden Havvanur Kethuda, “Çok mutluyum. Çok gururluyum. Emeklerimin karşılığını alıyorum. Antrenörüm Muhammet Çat başta olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İstiklal Marşımızı dinletmeye devam etmenin mutluluğunu yaşıyorum. Önümüzde Gençler Dünya Şampiyonası var. Trabzon’a gelir gelmez hazırlıklarıma başlayacağım.” ifadelerini kullandı.


Elde edilen başarıdan dolayı çok gururlu olduğunu ifade eden Trabzon Olimpiyat Hazırlık Merkezi Boks Antrenörlerinden Muhammet Çat, “Havvanur 8 aydır TOHM sporcusu. İyi bir boksör olacağını düşünüyorum. Türkiye’de ağır sıklette Havvanur’dan daha yetenekli sporcu yok. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen hızlı bir şekilde gelişim sağlayıp ilerliyor. Yılsonunda gençler dünya şampiyonası için hazırladıklarına başlayıp dünya şampiyonluğunu ülkemize Trabzon’a getirmek istiyoruz.

I M G 3724

Editör: Ömer Altıntaş