I M G 9141 Türkiye şampiyonu olarak katıldıkları turnuvada ilk olarak İngiltere'yi 3-0 mağlup eden  Trabzon ekibi, ikinci maçında da Tayland'ı 5-0 gibi farklı bir skorla yenmeyi başardı.

Ampute ​​​​​​​Milli Futbol Takımı, ilk kez Dünya Kupası'nı kazandı. Ampute ​​​​​​​Milli Futbol Takımı, ilk kez Dünya Kupası'nı kazandı.

Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda mutlu sona ulaşarak Çin’de gerçekleştirilen Liselerarası Dünya Kupası’nda ülkemizi temsil eden Trabzon Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, turnuvadaki ilk maçında İngiltere ekibini 3-0 gibi net bir skorla mağlup ederek turnuvaya galibiyetle başlamıştı. Trabzon ekibi, bu sabah Türkiye saati ile 06.30’da grubun ikinci maçında Tayland ekibi ile karşı karşıya geldi. Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Suoyuwan Stadyumu’nda oynanan müsabakada rakibini 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek grubunda 2’de 2 yaptı.  Trabzon ekibine galibiyeti getiren golleri Yiğit Kemal Turan, Muhammed Ali Babuşcu, Ömer Faruk Duymaz, Boran Başkan (P) ve Yasir Kuduban kaydetti.

Grupta ilk iki maçta 8 gol atan ve kalesini gole kapatarak rakiplerine gözdağı veren Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, şampiyonluk hedefine adım adım ilerliyor. Grupta ikide iki yaptıkları için çok mutlu olduklarını ifade eden Okul Müdürü Ali Turan, “Öğrencilerimizle gurur duymaya devam ediyoruz. İkide iki yaptık. Yolun sonu inşallah şampiyonluk olacak” dedi.

Öte yandan Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, gruptaki üçüncü maçında yarın Türkiye saati ile sabah 04.00’da Katar ekibi ile karşı karşıya gelecek.

Editör: Haber Merkezi