CHP’li Batmaz; Çebi “Fotoğraf, resim işlerini bıraksın, vatandaş açlık, sefalet içinde…” CHP’li Batmaz; Çebi “Fotoğraf, resim işlerini bıraksın, vatandaş açlık, sefalet içinde…”


Yolcuların terminal binasında ulaşımda güçlük çektiğini söyleyen Kaya, dar dükkanlarda hizmet veren terminal esnafının da fahiş fiyatlardan kira ödediğini ifade etti. Kaya, “Hizmeti eleştirmeyi asla sevmem ama hizmet eziyete dönüşmüş” dedi. 
b71c9f97-94f1-48ca-8ff5-28203feed6cc

CHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Kaya, beraberindeki heyetle gittiği Trabzon’un yeni terminal binasında incelemelerde bulundu. Esnaf ve yolcularla sohbet eden Kaya, terminaldeki eksiklikler ve yanlış uygulamalarla ilgili bir açıklama yaptı. 
YOLCULAR ELLERİNDE VALİZLERLE TERMİNALE ULAŞMAYA ÇALIŞIYOR 
Terminalin yeri konusundaki eleştirilerin haklılığının terminal hizmete girince ortaya çıktığını söyleyen Kaya, “Heyetimizle birlikte yeni terminal binamızın yapıldığı alandayız. Güzel bir hizmet olmuş, öncelikle yapanlara teşekkür ediyoruz. Yer seçimi konusunda itirazlarımız olmuştu, fakat dikkate alınmamıştı. Esnaflarımızı ziyaret ettik, bir dokunduk, bin ah işittik. Yer seçiminde yaptığımız itirazların ne kadar doğru olduğunu esnaflarımızla yaptığımız sohbetlerde görmüş olduk. Her bir esnafımız yerin yanlış seçildiği konusunda hemfikir. Yol kenarlarına bakıyorum, elinde valizlerle terminale ulaşmaya çalışan bir sürü yolcumuz var. Yolcularımız ulaşım konusunda ciddi sıkıntı yaşıyor” dedi. 
TERMİNAL ESNAFININ KİRASINA YENİ YILDA BİR ZAM DAHA YAPILDI
Yüksek oranda kira veren terminal esnafına yeni yılın gelmesiyle yine zam yapıldığını söyleyen Ortahisar Belediye Başkan adayı Kaya, “Daracık dükkanlarda hizmet vermeye çalışan esnaflarımız var. Birçok altyapı eksikliğinden bahsettiler. Ayrıca kiraların çok yüksek olduğunu, yetmezmiş gibi yeni yılın başında esnaflarımızın kiralarına yüzde 53 nispetinde yeni zamlar yapıldığını söylediler. Böyle bir acımasızlık olmaz. Yeni yapılmış bir yerde, daha oturmamış bir yerde, esnafın önünü göremediği bir yerde, üst üste yapılan zamlar esnafı canından bezdirmiş durumda” diye konuştu.
HİZMET EZİYETE DÖNÜŞMÜŞ  
Terminal bölgesinde otopark ücretlerinin fahiş olmasından, ATM olmamasına kadar daha bir çok sorunun yaşandığına dikkat çeken Kaya, “Otoparkta aracını birkaç saat için bırakanların 500 lira para ödediğini öğrendik. Bunların dışında hizmet anlamında çok fazla eksikliğin olduğunu öğrendik. Gümüşvadi firması bir çok aracıyla hizmet vermeye çalışıyor ancak şu kadar alanda ona bir yer tahsisi yapılamadığını, dışarıda bir alana küçük bir yer yapıldığını gördük. Bu alan planlanırken mühendislik biliminden faydalanılmadığını üzülerek gördük. Terminal binamızda ATM yok. Bizim yeni terminal binamızda çok büyük sıkıntı var” diyerek yetkilileri “Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanını ve yetkililerini buraya gelmeye ve esnafın dinlemeye ve dertlerine derman olmaya davet ediyorum” diyerek göreve davet etti. Kaya, “Hizmeti eleştirmeyi asla sevmem ama hizmet eziyete dönüşmüş. Gelsin yerinde görsünler, bu mağduriyetleri de gidersinler istiyoruz” dedi.

Editör: Haber Merkezi