Sıcakların artmasıyla yoğunluk yaşanan bölgede bir taraftan kıyı temizliği yapılırken diğer taraftan ise kanal düzenleme çalışması yürütülüyor.

8D68D7C4 83D9 42E3 Adcc 10A03Df9487F

Siber Saldırı Değil ,Küresel Ölçekte Bir Yazılım Problemi Siber Saldırı Değil ,Küresel Ölçekte Bir Yazılım Problemi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, kıyılar, plajlar, sahiller ve yürüyüş yollarında çalışmalarını hızlandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in talimatları doğrultusunda Ortahisar ilçesi Yalıncak Mahallesi'nde bulunan Yalıncak Plajı'nda yoğun bir temizlik faaliyeti gerçekleştiriliyor. İş makineleriyle yapılan çalışmalar kapsamında kıyılarda yüze çıkan yosunlar temizlenirken Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından plaj bölgesinde bulunan akarda kanal uygulaması gerçekleştirildi. Bütün bu çalışmalarla vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda vakit geçirmesi sağlanırken, plajlar denize girilebilir hale getiriliyor. 
 
YOSUNLAR TEMİZLENDİ
Trabzon Büyükşehir Belediye’sinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın daha sağlıklı yerlerde vakit geçirmesi için çalışıyor. Bu kapsamda Ortahisar ilçesinde bulunan Yalıncak Plajı’nda temizlik çalışması gerçekleştiriliyor. Yosun temizliği yapılarak kötü koku ve görüntü oluşması engelleniyor. Şehrimizi etkisi altına alan bunaltıcı sıcaklarda vatandaşlarımızın rahatlıkla kıyılarda ve plajlarda vakit geçirmesi önceliğimizdir. Vatandaşlarımızın yaz mevsiminin keyfini çıkarması için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek” denildi.

I M G 4117I M G 4121-1I M G 4119-1

Editör: Ömer Altıntaş