Trabzon'un Sürmene ilçesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri tarafından kiralanan öğrenci servisine kızan minibüs şoförlerinin aracın önüne kesmesi sonucu çıkan arbede sonrası ortaya atılan iddialara Sürmene Şoförler Odası Başkanı Ekrem Yılmaz cevap verdi.

I M G 6662

Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

"Perşembe günü Sürmene'de bir olay oldu. Öğrenciler ve minibüs şoförleri arasında. Ben olayı duyduğumda olay savcılığa intikal etmiş. Savcı karakolda ifadeleri almış. Öğrencilerin ve şoförlerin gözaltına gerek yok diyerek serbest bırakılmışlardı.Tekrar gece saat 10.00'da bir durak görevlisi ve vatandaşlar gözaltına alınıyor. Sabaha kadar nezarette bekletiliyorlar. Saat 3'te karakoldaki şoförler adliyeye gönderiliyor mahkemeye çıkacaklar. Sürmene belediye başkanı ve bürokratlar beraber gelip hakimlerle görüşüyorlar. "Olay nedir?" diye soruyor başkan. Oradan çıkarken vatandaş ve şoförler soruyor neden gözaltındayız. Diyor ki onlara "soruşturma devam ediyor". Adalet Bakanı bile adliyeyi aramış bu konuyla ilgili"

Rektör Prof. Dr. Çuvalcı’dan Sınıf Arkadaşı Genel Müdüre Ziyaret Rektör Prof. Dr. Çuvalcı’dan Sınıf Arkadaşı Genel Müdüre Ziyaret

"Gece saat 11'de bu dört şahıs; 2 vatandaş, 1 durak görevlisi ve 1 şoför mahkemeye çıkıyor ve 2'si tutuklanıyor. Türkiye'ye haber oluyor. "Yol kesen gaspçı şoförler tutuklandı" diye. Biz olaya müdahil oluyoruz. Belediye başkanı "Sabahında gördünüz mü muhtarlara olan olayı?" diyor. İçişleri Bakanı bile beni aradı diyor. Daha önce de Cumhurbaşkanı beni aradı diye sosyal medyada paylaşımlar yapmıştı. İnternete bir yazı atıyor sonra algı yapıyor. Diyor ki "Biz Trabzon Valiliği, Sürmene Belediyesi ve kaymakamlık koordinasyonunda rektörlükle beraber belediye otobüslerini Sürmene'ye göndereceğiz. Kampüse kadar çıkacaklar. Bu nedir şimdi? Öğrenciler mağdur edildi. Biz onlara sahip çıkıyoruz."

"Aynı akşam belediye başkanı tweet atıyor: "Ben bu olayı nefretle kınıyorum. Öğrencilerin yanındayım. Belediye arabaları ile öğrencileri bedava taşıyacağım." Burada algı yapıldığını söylüyor şoförler. Ben de dedim ki "Neden hemen şoförü yargılıyorsunuz?" diye mesaj attım. Sabahında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı öğrencileri topluyor. Öğrencilere yemek veriyor. Reklam yapıyor. Trabzon Belediye Başkanı şoförlere karşı kumpas kuruyor ve hainlik yapıyor. Trabzon Belediye Başkanını tüm Sürmenelilere ve valilere, kaymakamlara, bakanlara ve milletvekillerine şikayet ediyorum. Şoförler üzerinden algı yaptığı için kesinlikle haindir"

“Çocuklardan bir tanesi tweet atıyor: 'Sürmene'de durdurulduk. Gasp edildik. Arabadan aşağıya alındık, darp edildik.' Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Kesinlikle öğrenciler şoförleri dövmüştür. Bu da tespitlidir.”

Editör: Haber Merkezi