Eğitim programına katılan Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, stajyerlerle tek tek ilgilenirken, İŞKUR Meslek Danışmanı Ömer Bayburt, staj almış öğrencilerin meslekleri ile ilgili sahalarda daha kolay iş bulduklarını kaydetti.

IMG_1545

İŞKUR CİDDİ DESTEK VERDİ

Trabzon Üniversitesi Senato Salonu’ndaki “Ulusal Staj Programı” etkinliğine Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Recep Çolak, Merkez Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Ayşegül Aydınlı, Kurumsal İletişim Direktörü Öğr. Gör. Göksel Çelenk ve İŞKUR Meslek Danışmanı Ömer Bayburt ile stajyer öğrenciler katıldı. İŞKUR Trabzon İl Müdürlüğü’nün ciddi katkılarıyla İŞKUR Meslek Danışmanı Ömer Bayburt’un verdiği etkili staj seminerinde, TRÜ’nün farklı birimlerinde staj yapacak öğrencilere staj süreçlerinin daha etkili, bilinçli ve verimli geçmesi adına bilgi paylaşımında ve güncel tavsiyelerde bulunuldu.

IMG_1544

ÂŞIKKUTLU’DAN YAKIN İLGİ

Etkinlikle ilgili bilgi vererek görüşlerini paylaşan Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Recep Çolak,  “Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin himayelerinde yürütülen “Ulusal Staj Programı” kapsamında ülkemizin farklı şehirlerinden gelerek staja başlayan stajyerlerimizi ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Staj programı kapsamında staj sürecini Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan iki dönemde yürütmeyi planlıyoruz” dedi. Programa katılan Rektör Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, stajyerlerle tanışarak yakın ilgi gösterdi. Geldikleri şehirleri, okudukları okulları, ilgi ve bilgi alanlarını soran Âşıkkutlu daha sonra gençlere başarılar diledi.

İŞ İMKANLARINIZ ARTACAK

Programda stajyerlere iş ve kariyer planlaması konularında güncel tavsiyelerde bulunan İŞKUR Meslek Danışmanı Ömer Bayburt, “Üniversite mezunları dahil, iş arayanların sayısında ciddi artış oldu. Nitekim mezun sayısı da her geçen yıl artıyor. Burada göreceğiniz staj ve edineceğiniz deneyimler kariyerinizde çok işinize yarayacaktır. Kaliteniz ve tecrübenizle öne çıkacaksınız. Buna da stajla başlangıç yapacaksınız. Staj, hayattaki ilk iş deneyimidir, buna önem verin. Stajsız iş başvurusuna veya mülakata gidenlerin şansının sizin kadar yüksek olmayacağını da bilin. Staj deneyimi, iş başvurularında artık çok ciddiye alınıyor” dedi. Programdan sonra stajyerler iki ay boyunca görev alacakları birimlere yerleştirildi ve işbaşı yaptı.

Editör: Muharrem Altıntaş