DÜNYA 3.CÜSÜ ŞENOL GÜNEŞ BEŞİKTAŞ'A İMZAYI ATTI

Beşiktaş'ta, Slaven Bilic'in ayrılmasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Şenol Güneş getirildi. Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törende 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

DÜNYA 3.CÜSÜ ŞENOL GÜNEŞ BEŞİKTAŞ'A İMZAYI ATTI

ŞENOL GÜNEŞ AHMET NUR ÇEBİ İLE BEŞİKTAŞ'A İMZAYI ATTI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Beşiktaş'ta, Slaven Bilic'in ayrılmasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Şenol Güneş getirildi. Güneş, Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen törende 2+1 yıllık sözleşme imzaladı. Yıllık 1.5 milyon Euro alacağı açıklanan Güneş, törende yaptığı konuşmada, "Kariyerimde lig şampiyonluğu yok, Beşiktaş ile yaşayacağım" dedi.

Beşiktaş'ta Şenol Güneş dönemi resmen başladı. Bursaspor ile sona eren sözleşmesini yenilemeyen tecrübeli teknik adam, siyah beyazlı kulüple 2+1 yıllık mukavele imzaladı. Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, başkan Fikret Orman ve Şenol Güneş'in yanı sıra, Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi de yer aldı.


ORMAN: ŞENOL GÜNEŞ'İ İLK SEZONUMUZDA DA DÜŞÜNMÜŞTÜK
Medya mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği törende ilk sözü başkan Orman aldı. Şenol Güneş'i 35 yıldır tanıdığını belirten Orman, "Allah rahmet eylesin babam, kendisini çok sevirdi. Beşiktaş futbolunun patronu için aramızda uzun süre istişare ettik. Aslında ilk geldiğimiz sezon aklımızdan geçen isimlerden biriydi Şenol Hoca, demek nasip bugüneymiş. Beşiktaş Yönetim Kurulu bir bütün olarak kendisinin arkasında olacaktır. Allah mahcup etmesin. Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 

Şenol Güneş, imza töreninden önce Nevzat Demir Tesisleri'nde incelemeler yaptı.
BEŞİKTAŞ ŞENOL GÜNEŞ'İ KAP'A BİLDİRDİ

GÜNEŞ: KARİYERİMDE LİG ŞAMPİYONLUĞU YOK, BEŞİKTAŞ İLE YAŞAYACAĞIM"
Orman'dan sonra konuşan Şenol Güneş ise, Beşiktaş'ın başarılı bir sezon geçirdiğini düşündüğünü söyledi. Güneş, şöyle konuştu:
"Beşiktaş yeniden yapılanma içine girmek zorunda kaldı. Hem stadyum hem tesislerini yapmak zorunda kaldı, hem de rekabet etmek zorunda kaldı. Geçen sene Avrupa'da başarılı olduğunu düşünüyorum. Ligde şampiyonluğu son noktada kaybetti. Giden hocanın da başarılı olduğunu düşünüyorum. Şampiyonluk kazanamayan hocaların kazanamayacağı mantığı olmaz. Hamza Hoca'nın da Galatasaray'a gelmeden önce yoktu. Benim de lig şampiyonluğuna aşkım var. Kariyerimde şampiyonluk yok, Beşiktaş ile şampiyonluk yaşayacağım. Taraftaralara da seslenmek istiyorum. Beşiktaş'ı sürükleyen taraftardır. Doğrusu da budur, yönetimler teknik direktörler ve futbolcular giderler ama taraftarlar kalır. Dik duran, mutevazi bir taraftarımız var. Hep yanımızda olsunlar, bize destek olsunlar. Ben her şeyimi bundan sonra Beşiktaş'a vereceğim."

Fikret Orman ve Şenol Güneş imzalar atıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı...

GÜNEŞ: TAKIMI DİKKATLE İNCELEYECEĞİM
-Şenol Güneş: Elbette heyecanlıyım ama bu heyecanım kontrolümü kaybettirmeyecek. Dikkatli olacağım. Takımı detaylı inceleyeceğim daha sonra gereken hamleleri yapacağım.

-Şenol Güneş: Başında beri sayın başkan ve yöneticilerle uzun süre konuştuk. Bu konuşmalar arasında benim pozisyonum, yönetimin pozisyonu, teknik ekip hepsini konuştuk. Teknik ekip içinde benim ekibimden de isimler olacak buradan da olacak. Tamer Tuna daha önce oyuncu olarak tanıdığım bir isimdi, beraber çalışacağız. Tamer, Şeref ve Miguel yanımda olacaklar.

GÜNEŞ: TRANSFER İÇİN ERKEN KONUŞMAMAK LAZIM
-Şenol Güneş: Elde bir kadro var. Kendi görüşlerimi yönetimi ileteceğim. Son karar tabii ki yönetimin. Transferin ekonomik, idari yanları var. Erken konuşmamak lazım.

-Fikret Orman: Bizim bir izleme ekibimiz var. Daha sonra teknik ekibimize de soruyoruz nihai olarak da yapımıza uygunsa ekonomik olarak uygunsa son kararı veriyoruz. Eksik olan bölgelerde Hoca ile mutabakata sahibiz. Tahmin ediyorum Hoca 1. veya 2. kamp döneminde gelecekler, gidecekler konusunu netleştirir.


ÇEBİ: ALT VE ÜST KADROLAR DAHA SONRA NETLEŞECEK
-Ahmet Nur Çebi: Biz geldiğimiz günden beri futbolu profesyonelleşmye çalışıyoruz. Hocamızla daha sonra alt üst kadroları konuşarak netleştireceğiz. 

GÜNEŞ: ÖNCE ELDEKİ OYUNCULARIN PERFORMANSINI YÜKSELTECEĞİZ
-Şenol Güneş: Beklenti kulübün isminde gizli. Beşiktaş... Beşiktaş alt sıralara oynar diyemezsiniz. Her zaman hedef şampiyonluktur. Eldeki oyuncularımızın verimini artırabilirsek her şey daha kolay olur. Önce eldeki oyuncularımız. Bunu her zaman söylüyorum. Eldeki oyuncularımız gereken verimi verirlerse neden yeni transfer yapalım? Eldeki futbolculardan maksimum verimi almaya çalışacağız. Ben daha önce de söyledim; Beşiktaş bu sezon iyi futbol oynadı. Bunu devam ettirmeye çalışacağız. 

-Şenol Güneş: 2 gün süren konuşmamızın ana konusu stadyumdu. Burada iki yol var gibi duruyor; ya yakın bir stadyumda oynayacağız ya da deplasmanda oynayacağız. Bu tabii başkan ve yönetim kurulunun belirleyeceği bir şey...

ORMAN: STADI 20 EYLÜL'E YETİŞTİREMEZSEK...
-Fikret Orman: Bizim amacımız 20 Eylül'e stadyumu yetiştirmek ama yetiştiremezsek TFF'ye başvuracağız. Amacımız ilk 3 saha maçımızı dışarıda oynamak. Bunda da sonuç alabileceğimizi düşünüyoruz. Bu olmazsa Başakşehir'de oynarız ama dediğim gibi biz herhalde ilk 6 maçımızı deplasmanda oynayacağız. Beşiktaş'ın futbol takımına ayıracağı bir bütçe var. Biz bütün planlarımızı mevcut kadromuzu korumak adına hareket edeceğiz. Transfer bedeli ödemek konusunda sıkıntılarımız var. Eğer oyuncu satışı olursa bu durum biraz daha kolaylaşır.

Fikret Orman imza töreninin sonunda Şenol Güneş'e çubuklu forma hediye etti. Şenol Güneş, çocukluğunda Trabzon Gündoğduspor'un formasını giydiğini belirterek, "İlk formam da böyle çubuklu siyah beyazdı. Çok duygulandım" dedi.


GÜNEŞ: SAĞ KANATTA SAYISAL SIKINTI VAR, DİĞER MEVKİLERDE İSE FAZLALIK VAR
-Şenol Güneş: Demba Ba ve Gökhan Töre’nin takımda kalması gerektiğini düşünüyorum. Sayısal olarak sağ tarafta bir eksiklik var. Serdar'a çok yük bindi. Diğer mevkilerde ise bazılarında fazlalık var bazılarını da görüp incelememiz lazım. 

GÜNEŞ: PSİKOLOJİSİ BOZUK, ÖZEL HAYATI SORUNLU İSE FUTBOLU BIRAKSIN!
-Şenol Güneş: Ben kaleci konusunda başkanla da dün konuştum. Biz eldeki kalecilerimizi kullanabileceğimi düşünüyorum. Onları görmek istiyorum. Ama istediğimiz performansı gösteremezlerse, katkı alamazsak önümüze bakarız. Ama dediğim gibi öncelikle eldeki isimlerden katkı almaya çalışacağız. Zaman kaybı olabilir eleştirisi yapılabilir ama yeni transferde de her zaman risk vardır. Bunu yaparsak ama hem onlar hem kulüp kazanır. Üst düzey bir kalecinin psikolojisi bozuk, özel hayatı sorunlu gibi mazeretleri kabul etmiyorum. Kötülerse futbolu bıraksınlar.
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 23:30
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160