Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 18 ilçede çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Araklı ilçesi Çamlıktepe ve Yüceyurt Mahallelerinde yoğun bir yol yapım çalışması yürütülüyor. 18 Haziran 2019 tarihinde meydana gelen, 8 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de kaybolduğu sel felaketinde bölgede yollar çökmüş ve ağır hasar oluşmuştu. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in talimatıyla o dönem sel felaketinden etkilenen mahallelerde yol sorununu çözmek için harekete geçti. Vatandaşların daha rahat, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmeleri için sel felaketinin yaşandığı noktada başlatılan yol çalışmasıyla güzergah değiştiriliyor. Çamlıktepe ve Yüceyurt Mahallelerinde afet sahası dışında yeni yollar açılıyor. Yapılan çalışmanın önemine vurgu yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Bu yeni yol düzenlemesi ile vatandaşlarımız artık sel felaketinin yaşandığı riskli bölgelerden değil, daha güvenli ve modern bir güzergah üzerinden ulaşım sağlayacaklar" dedi.

6B494138 2E17 44Db 832F 8027A675E033

EKİPLER YOĞUN ÇALIŞIYOR
2019 yılında meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar için üzüntüsünü yineleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim ülkemizi tüm felaketlerden korusun. Bizler de yaptığımız ve yapacak olduğumuz çalışmalarla afet riskli alanları dönüştürmek ve oluşacak riskleri ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 

RİSKLER ORTADAN KALDIRILIYOR
Şehrin her noktasındaki eksikleri tespit ettiklerini ve bu doğrultuda adımlar attıklarını belirten Başkan Genç, "Kentimizin hangi noktasında bir eksik varsa bunu tespit ediyoruz. Mahallelerimizin yol ihtiyacı vardı. Vatandaşlarımız sel felaketinin yaşandığı noktadan dere yatağından ulaşım sağlıyordu. Ekiplerimiz bu noktada harekete geçerek mahallelerde yol açma çalışması gerçekleştiriyor. Yapılan çalışma ile yol güzergahı değişecek ve vatandaşlarımız daha güvenli ulaşım sağlayacak. 18 ilçemizin her noktasında eşit hizmet götürmek için seferberliğimiz sürecek. Vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

5Cc7F673 Aa9E 4464 97Ae 87Ac55E3Ab8F

TSGİAD Ordu Perşembe’deki kimsesiz Trabzon mezarlığını gündeme taşıdı TSGİAD Ordu Perşembe’deki kimsesiz Trabzon mezarlığını gündeme taşıdı

BAŞKAN GENÇ’E TEŞEKKÜR ETTİ
Çamlıktepe Mahalle Muhtarı Yusuf Kuloğlu, yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Genç’e teşekkür ederek şunları kaydetti: “Yol çalışması, 2019 yılında meydana gelen sel felaketinin olduğu bölgede gerçekleştiriliyor. Vatandaşlarımızın kullandığı yol riskli bir yoldu. Çalışma ile yolun güzergahı değişiyor. Başka bir yol açılıyor. Daha güvenli bir hale geliyor. Başkanımız Ahmet Metin Genç’e ve ekiplere çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz.”

YÜCEYURT MAHALLESİ’NİN DE SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Yüceyurt Mahalle Muhtarı Şaban Halil, “Vatandaşlarımız, riskli olan dere yatağından ulaşım sağlıyordu. Büyükşehir Belediyemize konuyu ilettik, sağ olsunlar hemen harekete geçtiler. Şu an burada çalışma devam ediyor. Yapılan yol çalışması tamamlandığında vatandaşlarımız orayı artık kullanmak zorunda kalmayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Metin Genç’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

Editör: Ömer Altıntaş