TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon iş dünyası olarak ortak girişimlerle dünyaya açılmayı ve yurtdışında üretim yapmayı hedeflemeleri gerektiğini ifade ederek, “Bu anlamda MÜSİAD’la da önemli iş birlikleri yapacağımıza inanıyorum” dedi.

IMG_7683

“TURİZMDE HAZIRLIKLAR MART AYINDA BAŞLATILMALI”

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, MÜSİAD Trabzon Şubesi yönetimine ziyaretleri için teşekkür ederek, çeşitli konularda görüş alışverişinde bulundu. Çelebi, şehrin en önemli gündeminin turizm olduğunu ifade ederek, “Denetimlerle kayıt dışı ve tarifeye uygun satış yapmayan işletmelerin, sağlıksız koşullarda çalışan işyerlerinin mutlaka tespit edilmesini istiyoruz. Eksiklerini tamamlamaları için verilecek uygun bir sürenin ardından da gerekli cezai yaptırımların uygulanmasını destekliyoruz. Komisyoncularla mutlaka mücadele edilmelidir. Sektörün tüm paydaşlarının içinde olduğu bir çalışma grubu ile master plan hazırlanmalı ve bu plana kesinlikle uyulmalıdır. Gelecek yıl da çalışmaların, toplantıların Mart ayından itibaren başlatılması için elimizden geleni yapacağız. Artık bir sezonu daha kaybetmek istemiyoruz” dedi.

IMG_7683

“ORTAK GİRİŞİMLERLE DÜNYAYA AÇILMALIYIZ”

MÜSİAD yönetim kurulu üyeleri, TTSO öncülüğünde iş görüşmeleri ve alım heyeti çalışmalarının yapılması için Afrika pazarını işaret ederek, “Özellikle Kenya, Kongo, Gana, Fildişi Sahili gibi ülkeler birçok sektörümüz için önemli bir Pazar durumunda. Bu anlamda ikili iş görüşmeleri ve fuar katılımlarıyla Afrika pazarında da iş hacmimizi büyütebiliriz. Bu anlamda odamızın bize öncülük etmesini istiyoruz” dedi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de yeni pazarlara mutlaka girilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Önemli olan girdiğimiz pazarlarda kalıcı olmamız. Bunun en önemli yolu da ortak girişimlerle yurt dışında üretim yapmaktan geçiyor. Üyelerimizin yurt dışına açılması, dünyayı tanıması ve dünya ölçeğinde üretim yapması amacıyla kümelenme projeleri de yürütüyoruz. MÜSİAD’la da bu anlamda ortak çalışma yapabiliriz” ifadesini kullandı.

Editör: Muharrem Altıntaş