Bakü, Azerbaycan'ın ev sahipliği yaptığı Dünya Büyükler Taekwondo  Şampiyonası devam ediyor. 49 kilo kategorisinde yarışan Merve Dinçel, son olimpiyat şampiyonunu mağlup ederek altın madalyaya layık görüldü.

IMG_6654

Merve Dinçel, ilk turu maç yapmadan geçti ve ikinci turda bireysel olarak yarışan Elizaveta Ryadninskaya'yı yendi, böylece üçüncü tura yükseldi. Üçüncü turda Suudi Arabistan'dan Dunya Ali Abutaleb'i mağlup eden Merve Dinçel, çeyrek finalde Kazakistan'dan Botakoz Kapanova'yı da geride bırakarak yarı finale ilerledi.

Yarı finalde İspanya'dan Adriana Cerezo Iglesias ile karşılaşan milli Taekwondo , onu da yenerek finale adını yazdırdı. Kadınlar 49 kilo finalinde Tayland'dan son olimpiyat şampiyonu Panipak Wongpattanakit ile karşılaştı. Panipak Wongpattanakit'i de mağlup eden Merve Dinçel, altın madalyanın sahibi oldu.

Ancak erkekler 87 kiloda mücadele eden Enbiya Taha Biçer ve 80 kiloda yarışan Hüseyin Kartal, şampiyonaya veda etti. Enbiya Taha Biçer, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra ikinci turda Bosna Hersek'ten Dinko Segedin'i mağlup etti, ancak üçüncü turda Hırvatistan'dan 2 numaralı seribaşı Ivan Sapina'ya 2-1 mağlup olarak elendi.

Şampiyonada 80 kiloda tatamiye çıkan Hüseyin Kartal ise ilk turda Mali'den Ismael Coulibaly'ye yenilerek turnuvaya veda etti.

Editör: Muharrem Altıntaş