Trabzon’da Şiddetli Fırtına Hastanenin Çatısını Uçurdu Trabzon’da Şiddetli Fırtına Hastanenin Çatısını Uçurdu

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAMA HAZIR 
I M G 2944
 
Büyükşehir Belediyesi, 10 Nisan Çarşamba günü 
başlayacak ve 12 Nisan Cuma günü sona erecek olan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir dizi tedbir aldı. Tedbirlerle ilgili bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Büyükşehir Belediyesi olarak hemşehrilerimizin sıkıntısız bir Ramazan Bayramı geçirmesini sağlamak adına, tüm tedbirlerimizi aldık. Bayram boyunca ilgili tüm birimlerimizle halkımızın hizmetinde olacağız” ifadelerini kullandı.  
 I M G 2941
3 GÜN ÜCRETSİZ ULAŞIM HİZMETİ 
Başkan Genç, alınan tedbirleri şu şekilde sıraladı; “Bayram süresi boyunca ulaşım hizmetleri aksaklığa mahal verilmeden yürütülecek olup, toplu taşıma hizmeti, ücretsiz olarak verilecektir. Ayrıca Bahçecik, Bostancı ve Sülüklü ve Uğurlu mezarlıklarını ziyaret edecek hemşehrilerimiz için ücretsiz seferler düzenlenecektir.”
 I M G 2942
KESİNTİSİZ İTFAİYE HİZMETİ VERİLECEK
“Oluşabilecek her türlü kaza, tabi afet, yangın, mahsur kalma ve benzeri durumlarda mümkün olan en kısa sürede ilk yardım yapılabilmesi ve kesintisiz hizmet verilebilmesi adına yeterli sayıda itfaiye personeli ve araç bulundurulacaktır.”
 
ZABITA DENETİMLERİNİ ARTIRACAK
“Şehrin yoğun bölgelerinde vatandaşlarımızın alışverişlerini ve ziyaretlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmeleri maksadıyla zabıta ekipleri tarafından dilencilere ve seyyar satıcılara yönelik denetimler gerçekleştirilecek. Şehirde faaliyet gösteren işletmelere yönelik denetimler de artırılacaktır.”
 I M G 2940
TİSKİ GÖREV BAŞINDA OLACAK
“İçme suyu ve kanalizasyon hizmetlerinin aksamaması ve muhtemel arızalara karşı TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından yeterli sayıda ekip görevlendirilmiştir. Ayrıca TİKOM ve 185 TİSKİ Mavi Hat günün her saatinde vatandaşlara kesintisiz olarak hizmet verecektir.”

I M G 2943

Editör: Ömer Altıntaş