Sahil Park Yenileme işi hummalı çalışmalarla birlikte devam ederken projeye esas olarak havuzlar alanı olarak bilinen alana yapılan ‘Kuru Havuz’ özellikle çocuklar ve gençler tarafından çok sevildi. 
50ef0b14-43ef-43ca-b496-4824209b396a

Karadeniz sahilleri boyunca örneği sadece Batum’da bulunan Kuru Havuz, yapılan sistemle birlikte müzik ritimlerine uygun şekilde hareket ediyor. Müzik ritimlerine uygun su gösterisi canlı renklerle bezeli ışıklarla da birleşince adeta su dansı gösterisi oluşuyor. 

Adı ‘Kuru’ kendi ‘Sulu’ olan parkta sular müzik ritimleriyle dans ederken çocuklar da parkın içinde doyasıya ıslanmanın keyfini çıkarıyor. 
43509d8b-ec15-4f96-9484-34dee096e570

KARADENİZ’DE BİR İLK DAHA

Yaptığı çalışmalar, projeler ve yatırımlarla gerek Karadeniz Bölgesi’nde gerekse ülkede birçok ilklere imza atarak Akçaabat’ın adından sıkça bahsettiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabatlılar tarafından çok sevilen ‘Kuru Havuz’ ve sahil park yenileme çalışmalarının gidişatı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Yeşiliyle, doğasıyla, tarihiyle ve deniziyle ön plana çıkan ve dikkatleri üzerine çeken Akçaabat’ımızda yaptığımız çalışmalarla hem hemşehrilerimizi memnun ediyoruz hem de dışardan bakanların gıpta ettiği bir şehir oluşturuyoruz. Şehrimizin en değerli yerlerinden biri olan Akçaabat Sahil Parkı’mız vatandaşlarımızın ihtiyaçları ve görüşleri dikkate alınarak yenileniyor. Gelinen son noktada bugün Sahil Park Yenileme işinin 1. Etabı neredeyse tamamlanmak üzere. Sahil Parkta birçok çalışma yaptık. Ancak, Sahil Parkı’mızda yaptığımız çalışmalar içerisinde dikkatleri çekmek istediğim bir yer var ki burası hem bölgemizde ilk olan bir yer hem de büyük küçük herkesin doyasıya eğlenebileceği bir yer. Dikkatleri çekmek istediğim yer havuzlar alanı olarak bilinen alana yapılan Kuru Havuz. Kuru Havuz dediğimize bakmayın. Aslında bu havuz oldukça sulu. Kuru Havuzumuz adeta butik bir spor parkı gibi. Bu havuzda sular, geliştirilen sistem sayesinde müzik ritimlerine göre canlı renklerde ışıklarla birlikte dans ediyor.  Adeta görsel bir şölen oluşturuyor. Bunun yanı sıra havuzumuzda özellikle çocuklar ve gençler çok eğleniyor. Islanmanın ve suyla oynamanın keyfine varıyorlar. Ailelere çocuklarının mayolarını alarak yanlarına alarak gelmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü burada eğlenmek ve ıslanmak garanti. Ayrıca Sahil Parkımızda oluşturduğumuz bu alanın yeni bir cazibe merkezi haline gelme yolunda koşar adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz. Kuru Havuz, Yerli ve yabancı turistlerin gezi rotalarında mutlaka bulunması gereken bir cazibe merkezi oluyor.  Akçaabat’ımızın güzelliğine güzellik, değerine değer katma yolunda bizler de koşar adımlarla ve kendimizden emin bir şekilde ilerliyoruz. Akçaabatlı hemşehrilerimiz ister, arzu eder; biz en iyisini yaparız. Söz vermiştik yaptık, yapıyoruz ve hiç şüphesiz ki daha fazlasını yapacağız. ” Dedi.

74c288f8-a81c-4da1-b409-f213a4c016a2

SAHİL PARKTA NELER YAPILDI?

Sahil Park 1. Etapta sulama sistemi yenilendi, elektrik altyapısı, kamera, kanalizasyon, doğalgaz sistemlerinin altyapıları ve sert zeminlerde modernizasyonlar yapıldı. Yer yer oyun grupları da yerleştiriliyor.

Editör: Muharrem Altıntaş