DOKA KALKINMA AJANSI TRABZON'DA TOPLANDI

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Trabzon’da Yapıldı

DOKA KALKINMA AJANSI TRABZON'DA TOPLANDI

DOKA TOPLANTISI TRABZON'DA YAPILDI 

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Trabzon’da Yapıldı .DOKA Yönetim Kurulu Üyeleri olan Trabzon Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu ve Rize Valileri, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları ,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarının katılımıyla Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Trabzon’da yapıldı. 
Toplantıya dönem başkanı Rize Valisi Ersin Yazıcı, başkanlık ederken Trabzon Valisi Abdil Celil Öz de yaptığı kısa konuşmada toplantının Trabzon’da yapılmasından ve kendilerini ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek tüm üyelere “Trabzon’a hoş geldiniz” dedi.
Vali Öz, “Kalkınma ajansımız aylık toplantılarını dönüşümlü olarak illerde yapıyoruz. Uzun zamandır Trabzon olarak hep ev sahipliği yapmak istiyorduk bu güne nasip oldu. İnşallah bu toplantımızda sayın başkanla birlikte kararlar alıp proje çağrılarıyla beraber hem önceki çalışmalarımızı değerlendirip hem de önümüze yönelik güzel çalışmalar yapacağız. Bütün valilerimize bütün üyelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim. Trabzon ve bölge illeri adına bu toplantıda alacağımız kararlarla bölgesel kalkınmayı hızlandırmış olacağız” dedi.
Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda DOKA raporları ve analiz çalışmaları hakkında bilgi verildi. Raporda, “Ajans tarafından TR90 Doğu Karadeniz Bölgesi için hazırlatılan 'TR90 Düzey 2 Bölgesi Kümelenme Stratejisi ve Eylem Planı', 'TR90 Düzey 2 Bölgesi Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı', 'TR90 Düzey 2 Bölgesi Yöresel Ürün Stratejisi ve Eylem Planı' strateji belgelerinin onaylanarak ilgili paydaşlarla paylaşılması ve söz konusu planlardaki stratejilerin 2015 yılından itibaren uygulamaya geçilmesi planlanmaktadır. Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülecek olan Bölgesel Girişlim Sermayesi ile ilgili program kapsamında hazırlatılan 'TR90 Düzey 2 Bölgesi Alternatif Finansman Kaynakları Raporu' incelenmiştir. TR90 Bölgesi’nin söz konusu programdan yararlanacak olan pilot bölgeler arasına dahil olabilmesi için gerekli girişimler başlatılacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 18:23
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160