Depremde gösterdikleri gayret nedeniyle sivil toplum kuruluşlarını tebrik eden Başkan Zorluoğlu, “Ortak aklı ve istişareyi temel alan yönetim anlayışımız doğrultusunda sıklıkla buluşmaya devam edeceğiz” dedi.
 71b670f0-3b81-4463-91aa-382e3e2673d0
Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, 56 dernek ve vakfın bir araya gelmesiyle oluşturulan Trabzon Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Ömer Topaloğlu ve platform üyeleriyle buluştu. Yönetim anlayışında ortak aklı ve istişareyi temel alan Başkan Zorluoğlu’na program sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç eşlik etti.    
 e4966225-45e4-4d30-ab7b-5a8d56a6f21b
CANLA BAŞLA MÜCADELE VERDİNİZ
Sivil toplum kuruluşlarıyla sıklıkla bir araya gelmeye ve şehirle ilgili konuları masaya yatırmaya özel önem verdiklerini belirten Başkan Zorluoğlu, “6 Şubat tarihinde meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan deprem felaketinin ilk gününden itibaren canla başla çok büyük bir mücadele verdiniz. Bu manada bütün derneklerimize ve vakıflarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Tabii ki bir de seçimden hemen sonra oy vermeyen depremzedelerle ilgili söylenen sözler, hakarete varan bir takım ifadeler var. Bu ifadeler karşısında doğal olarak dehşete kapıldık. Depremzede kardeşlerimiz kendilerine gönülden, karşılıksız destek verenleri de bu süreçte daha net şekilde gördü” şeklinde konuştu.  
 fe11ecb9-49f9-49db-b742-cf2114f27776
TARAFLI TARAFSIZ HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKİYOR
Büyükşehir Belediye Başkanlığında dört yılı geride bıraktıklarını belirten Başkan Zorluoğlu, “Bu süreç içerisinde birçok kez tüm toplumsal kesimlerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldik. Pandemi şartlarında görüşmelerimiz sekteye uğrasa da önümüzdeki dönemde inşallah daha çok bir araya geleceğiz. Bu dört yıllık süreç içerisinde şehrimizin bütün dinamikleriyle istişare içerisinde hizmet vermeye gayret ettik. Trabzon'da yaşanan değişim ve dönüşüm, taraflı tarafsız herkesin dikkatini çekiyor. Altyapıdan üstyapıya, rekreasyon alanlarından otoparklara, otogardan Kadın Yaşam ve İstihdam Merkezi’ne, Yalıncak Plajı’ndan Ganita’ya, Boztepe’den ilçelerdeki hizmetlere bakınca, Trabzon'da gönül rahatlığıyla gezebileceğimiz, hemşehrilerimize hizmetlerimizi anlatabileceğimiz bir noktadayız. Bu yaptıklarımızı önümüzdeki dönemde daha da ileri getirme gayreti içerisindeyiz” dedi.  
 1ed28e46-c4cb-47d0-906c-2e09b0ec0aef
ÖNEMLİ PROJELER HAYATA GEÇECEK
Trabzon’da çok önemli projelerin hayata geçirileceğini de dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Şen ve diğer milletvekillerimizin de bu manada önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediyemize, ilçe belediyelerimize daha fazla ekonomik imkân sağlaması yönünde önemli faydaları olacağına inanıyoruz. İşte çok büyük bir proje olarak, Güney Çevre Yolu’nun geçtiğimiz günlerde temeli atıldı. Trabzon ve bölgenin geleceği açısından çok kıymetli bir iştir. Hafif Raylı Sistemle ilgili Sayın Bakanımızın bize destek ve güç veren açıklamaları oldu. Hafif Raylı Sistemin şu anda projesi hazırlanıyor. Bu yıl içerisinde yapılması için gayret göstereceğiz. Bu noktada sizlerin de desteğine, gayretine ihtiyacımız olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.
 f5eaa3f8-8bc7-4ee6-ac4a-6af483de154b
TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUNA GÜÇLÜ DESTEK VERECEĞİZ
28 Mayıs seçimlerinin önemini de vurgulayan Başkan Zorluoğlu, “Trabzon olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza en çok oy veren 5. Büyükşehiriz. Yani 30 büyükşehir içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımıza yüzde 65.5 oy verdik. Bu 30 büyükşehir, toplam seçmenin yüzde 70’inden fazlasına tekabül ediyor. Fakat bu beşincilik bizim için yeterli değil. İnanıyoruz ki bu seçimlerde yüzde 65’i daha yukarılara taşıyarak, ülkemizin 21. yüzyılda çok daha müreffef, çok daha gelişmiş bir ülke olması noktasında elimizden geleni yapmış olacağız.  Ve Türkiye yüzyılı vizyonuna Trabzon'dan çok daha güçlü destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.
 684d09aa-ae37-4616-b46a-a13659ad99b7
TOPALOĞLU’NDAN BAŞKAN ZORLUOĞLU’NA TEŞEKKÜR
Trabzon Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Ömer Topaloğlu ise platform olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Şehirle ilgili fikirlerimizi, önerilerimizi sıklıkla Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla paylaşıyoruz. Önerilerimizi dikkate alan Başkanımıza teşekkür ediyorum. Trabzon için istişare içerisinde çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte daha sık bir araya geleceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş