Başkan Kaya’nın çağrısından etkilenen Elif Yılmaz isimli vatandaş, Çevre ve Hayvanları Koruma Derneği (ÇEVHAYKO) Derneği aracılığıyla trafik kazasında yaralanan ve tedavisi tamamlanan 2 kediyi sahiplendi. 

565Ba8D2 576D 4C49 B1Da E2Ef4120E27C

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın, Sütlaç isimli kediyi sahiplenmesinin ardından, sosyal medya hesabından yaptığı ‘patili dost sahiplenme hareketi’ çağrısı, kamuoyunda geniş yankı buldu. Başkan Kaya’nın bu çağrısından etkilenen Elif Yılmaz adlı vatandaş 2 kedi sahiplendi. Yılmaz kedilerine ‘Pembe’ ve ‘Asi’ isimlerini verdi. 
86713903 9Da6 4Fc7 9434 Ddf2Fdd42401

“ORTAHİSAR BELEDİYESİ’NİN BİR KEDİYE YUVA OLDUĞUNU GÖRMEK BENİ ETKİLEDİ”

Kedileri sahiplenme kararında, Ortahisar Belediyesi’nin bir kediye yuva olduğunu görmesinin çok etkili olduğunu belirten Yılmaz, “Yaklaşık 1 hafta önce, 2 kedi sahiplendim. Bebeklerim özel bebekler. Belediye Başkanımız Ahmet Kaya’nın çağrısıyla kedilerimi sahiplenmeye karar verdim. Daha önceden de çok istiyordum ama cesaretim yoktu. Sonra Belediye binasında kedinin bakılabildiğini görünce açıkçası çok cesaretlendim ve yavrularımızı almak istedim. Buna karar verdikten sonra da özel bebekler olduğunu öğrendim, bu benim için daha da mutluluk verici oldu.” dedi.

86084D41 4500 461A 8E1C 738C3D9Fe49F

“ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ AHMET KAYA BİZİ CESARETLENDİRDİ”

Çocuklarının kedi sahibi olmak istediğini ama kendisinin buna cesaret edemediğini anlatan Yılmaz, “Bu beklerimiz özel ve asla sokakta yaşayamazlar. Çocuklarım da onları çok sevdi. Daha önceden de çok kedi istiyorlardı ben anneleri olarak cesaret edemiyordum. ‘Bakamayız, sahiplenemeyiz, üstesinden gelemeyiz’ diye korkuyordum ama Ortahisar Belediye Başkanımız Ahmet Kaya sağ olsun bizi çok cesaretlendirdi. Onun yüreklendirmesiyle ben de kedilerimi sahiplendim.” diye konuştu.

“HER EVDE PATİLİ DOSTLARIMIZ OLMALI”

Arsin’in İçme Suyu Sorunu Son Buluyor Arsin’in İçme Suyu Sorunu Son Buluyor

Hayvan sahiplenmenin çocuklarda sorumluluk duygusunu da geliştirdiğine dikkat çeken Yılmaz, “Patili dostlarımız, çocuklarımızın psikolojik gelişimleri açısından da çok çok önemli. Onları sahiplenip, sayelerinde sorumluluk edinmeyi öğreniyorlar. Onlarla bir arada yaşamayı, vicdanlı ve merhametli olmayı öğreniyorlar. Her evde patili dostlarımız olmalı, bence sokakta değil evlerde yaşamalılar.” dedi.

Editör: Haber Merkezi