Başkan Kaya, Of İlçe Stadyumu’ndaki reklam panosunda yer alan Atatürk görseline kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından yapılan saldırıyı kınamak için düzenlenen basın toplantısına katıldı. Toplantıya, CHP Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu, CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz, ADD Trabzon Şube Başkanı Arif Atalay ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Of bölgesinin milli mücadelede çok önemli bir yeri olduğunu, direnişe karşı ilk mücadelenin bu topraklarda verildiğini hatırlatan Başkan Kaya, çok sayıda şehit mezarının bulunduğu bu topraklarda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırıyı lanetlediğini söyledi.

E49E3904 Fba1 4311 B696 583293Fabcf3

“BU TOPRAKLARI BİZLERE VATAN YAPAN ATATÜRK’ÜN RESMİNE SALDIRI YAPILMASI GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜNTÜ VERİCİDİR”
Yaşanan olayın Trabzon ve Of adına son derece üzüntü verici olduğunun altını çizen Başkan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu bölge işgale karşı direnişin ilk yapıldığı topraklardır. Solaklı vadisinde Rus işgaline karşı verilen direniş, şu dağlarımızın her birindeki bulunan şehit mezarları bunun açık göstergesidir. O insanlar bu toprakları bizlere vatan yapmak için şehit olmuş insanlardır. Burası böyle bir bölgedir. Ama Of gibi, kurtuluşun mücadelesini vermiş önemli bir bölgede, cumhuriyet, vatan, bayrak mücadelesi vermiş bir bölgede, bu toprakları bizlere vatan yapan Mustafa Kemal Atatürk’ün resmine saldırı yapılması gerçekten çok üzüntü vericidir.”

Fbbc030C 8580 4Be1 B2E5 5E7E5Ccc7C25

Büyükşehir Sel ve Su Taşkınlarına Karşı Teyakkuzda Büyükşehir Sel ve Su Taşkınlarına Karşı Teyakkuzda

“OF ADINA, TRABZON ADINA, HEPİMİZİN ADINA ÇOK ÜZÜNTÜ DUYUYORUM” 
“Trabzon’umuzun, yani İstikbal gazetesiyle milli mücadeleye öncülük etmiş, Faik Ahmet Barutçu ile burada milli mücadeleyi örgütlemiş bir ilde, Atatürk’ün posterine bir saldırı yapılması gerçekten kahredicidir. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum. Of adına, Trabzon’umuz adına, hepimiz adına bunu burada konuşuyor olmaktan çok üzüntü duyuyorum.”

“BİZLERİN GÖREVİ O CEHALETE GERÇEKLERİ ANLATMAK, ONLARA ATATÜRK’ÜN KİM OLDUĞUNU DOĞRU ÖĞRETMEKTİR”
“Maalesef burada Büyük Önderimizin resmine karşı menfur bir saldırı yapılmıştır. Cehalet her yerdedir, bizlerin görevi o cehalete gerçekleri anlatmak, onlara Atatürk’ün kim olduğunu doğru öğretmektir. Öğrenememişler demek ki! Atatürk diyoruz, bu öyle sıradan bir sıfat değildir. Atatürk, yani Türkün atası, Türk milletinin atası, hepimizin atası demektir Atatürk. Atasına, anasına, babasına, dedesine, büyüğüne saygısızlık yapan insandan kimseye fayda gelmez. Bir kere bunu yapan o meczup, öncelikle bunu düşünecek. O insanlar aç susuz yalınayak, kıt kanaat imkanlarla, uykusuz, perişan halde, aylarca, yıllarca mücadele ettiler. Bu cennet vatanı bizlere yurt yaptılar. Bundan kıymetli ne olabilir? Bugün birimizin büyüğü, evladına, çocuğuna bir daire bıraktığı zaman ona minnetler, övgüler düzüyoruz. Ama koskoca bir vatanı bize bırakan Mustafa Kemal Atatürk’e ihanet edebiliyorlar, lanetliyorum. Boğazım düğüm düğüm. Kabul edemiyorum. Sana bir daire bırakana, 50 metrekare arsa bırakana günlerce dua ediyorsun, ama sana koskoca bir vatan bırakana bunu yapıyorsan, sen hainsin, sen vicdansızsın, sen alçaksın.”

9Fe75B57 6Fac 4969 9465 3Cf54B8D8D46C62266F4 4A82 4054 A026 6B193A1Ce1D4

Editör: Haber Merkezi