Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun başkanlığında gerçekleşen Cumhur İttifakı belediye başkanları toplantısına katıldı. Toplantıda, AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş ve ilçe belediye başkanları yer aldı. Seçimlerin ardından, yoğun bir mesaiyle çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ilçe belediye başkanları ile birlikte yeni hizmet dönemine hazırlandıklarını ifade etti. Seçimsiz geçecek dört yıl boyunca kesintisiz hizmet vermeyi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Genç, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun da desteğiyle şehirde ve ilçelerde en iyi hizmeti sunmak istediklerini söyledi.

9Dbe22Dc C2Ed 4C5B 9E1C 9A3C935154FeAyrıca 

BAKANIMIZIN DESTEĞİ BİZE GÜÇ VERİYOR
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun, son yıllarda büyük ivme kazanan havalimanının kapasite genişletme çalışmalarını, şehir hastanesinin yükselişini ve şehrin hayali olan güney çevre yolunu yerinde incelemenin kendilerine güç verdiğini vurgulayan Başkan Genç, "Bu çalışmaları yerinde incelemeniz bize güç veriyor. Aynı zamanda siyaset yapıyoruz. Bu gücü hissetmek ve hissettirmek bizlerin görevi ve sorumluluğudur. Büyükşehir Belediyemiz ve ilçelere yapılan yol, asfalt ve beton yol desteğiniz çok kıymetli. İlçelerimizden aldığımız talepleri yerine getirerek verimli şekilde ilerlemek istiyoruz” dedi.

E3347784 Cc21 4F64 Bae7 B6A43Eb7C523

HİZMETTE ESNEKLİK YAPMAYACAĞIZ
Belediye başkanlarıyla kendilerini toplantıda buluşturan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e teşekkür eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Bir seçim süreci geçirdik. Umduğumuz ve ummadığımız sonuçlar vardı. Buradaki gerekli sonuçları çıkarmalıyız. Ülkemizin batısına gittiğimizde vatandaşın, hizmet ediyorsan, verdiğim vergiyle hizmet ediyorsun yaklaşımı var. Burada hizmete dayalı siyaset anlayışı zayıfladı. Önümüzde tasarruf tedbirleri var. Bu tedbirlere uyarak hizmetlere devam edeceğiz. Olmazsa olmaz yatırımlarımızı mutlaka sürdüreceğiz. Doğru yatırımdan tasarruf olmaz. Doğru yatırımı hep beraber takip edeceğiz. Daha verimli ve zamanında yatırımlar yapmamız gerekir” ifadelerini kullandı. 
I M G 2067

PROGRAM DAHİLİNDE İLERLEYECEĞİZ
Trabzon’da özellikle altyapı yatırımları noktasında zorluklar yaşandığını belirten Uraloğlu, “Şehrimize geldiğimizde vatandaşın, 'hangi dönemdeyiz, hala yapamadık mı' eleştirisiyle karşılaşıyoruz. Bir program dahilinde bu sorunları hep beraber çözeceğiz” dedi. Milletvekilleri ile güzel bir istişare ve iş birliği içerisinde olduklarını ifade eden Uraloğlu, “Bakanlıktaki projeleri yakından takip ediyoruz. Biz Büyükşehir Belediyemizi destekleyelim. Büyükşehir Belediyemiz de ilçe belediyelerimizle, ilçe başkanlarımızla gerekli istişareyi yapsınlar. Böyle bir karar aldık ve süreci başlattık” şeklinde konuştu.

16Afea82 0B19 470A 8637 E4Cd4Fb41Ef4

BİRLİKTE ÇALIŞARAK ENGELLERİ AŞACAĞIZ
Seçim sürecinde bazı istenmeyen sonuçlarla karşılaştıklarını belirten AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, “Birlikte bir seçim yaşadık. Sayın Bakanımızın bize önemli destekleri oldu. Seçimlerde Türkiye genelinde bazı istediğimiz neticeleri alamadığımız sonuçlarla karşılaştık. Ancak AK Parti olarak büyük bir aileyiz. Ufak bir yol kazası olsa da bunu atlatacak bir camiayız. Önümüze bakarak el ele vereceğiz. Sayın Bakanımızla önemli projeleri yerinde inceledik. Şehir hastanesi ciddi bir şekilde devam ediyor. Trabzon’da projeler yavaşlamadı. Güney Çevre Yolu da hızla ilerliyor. Bu projeleri tamamlayabilirsek, şehrin en önemli kazanımları olacak. Siz değerli belediye başkanlarımızla birlikte hizmetlerimizi elimizden geldiği kadar Sayın Bakanımızın önderliğinde gerçekleştireceğiz. Ankara’da mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

F6Ec18E8 8690 4269 B9Ab 38A26101C9Ec

İCRAAT DÖNEMİ BAŞLADI
AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, teşkilat olarak seçim sürecini geride bıraktıklarını ve artık icraat dönemine girdiklerini belirtti. Trabzon’da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun projelere verdiği desteklerin kendileri için büyük bir güç kaynağı olduğunu vurgulayan Mumcu, “Sayın Bakanımız projeleri bizzat takip ediyor ve sürekli istişare içerisindeyiz. Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçsek de Trabzon’daki yatırımların etkilenmeyeceği müjdesini aldık. Küçük dokunuşlar vatandaşta olumlu etki yaratıyor. Sosyal belediyecilik adımlarımızı daha fazla atmalıyız. En önemli şey istişare. Hep beraber istişare halinde olursak, önümüzdeki seçimlere damga vurarak yeniden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Sel ve Su Taşkınlarına Karşı Teyakkuzda Büyükşehir Sel ve Su Taşkınlarına Karşı Teyakkuzda

I M G 2068

HEPİMİZ BU GEMİDEYİZ
MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, “Trabzon’da yatırım noktasında azımsanmayacak yatırımlar yapıldı. Devam eden de bir sürü proje var. Yerel seçimlerde neden sandığa yansımadı? Çok iyi değerlendirmeniz lazım. 4 yıl seçim yok bu ülkede. Size çok büyük sorumluluklar düşüyor. Hepimiz bu gemideyiz. Bu gemi su alırsa hepimizi etkiler. Yolda fırtınalar da kötü hava şartları da olsa gemiyi limana yaklaştırmalıyız” dedi.

I M G 2069

Editör: Haber Merkezi