Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Yeşilay’ın 81 ilde düzenlendiği Bisiklet Turu’nun Trabzon ayağına katılarak pedal çevirdi.

I M G 6427

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye'nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun Trabzon ayağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun katımıyla gerçekleştirildi. Beşirli Spor Kompleksi önünden start verilen bisiklet turuna Bakan Uraloğlu’nun yanı sıra Trabzon Vali Yardımcısı Ali Yılmaz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ,Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ,MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

1461 Trabzon için Finale 1 adım kaldı 1461 Trabzon için Finale 1 adım kaldı

I M G 6425

Bisiklet turu startı öncesi konuşan Bakan Uraloğlu, "Türkiye genelinde yapılmış olan etkinlikte biz de bugün Trabzon’da beraberiz. Bu etkinlik 81 ilde aynı saatte başlamış olacak. Kalabalık bir bisiklet meraklısı katılımcılarımız var. Yağmurlu Karadeniz havasında inşallah güzel bir etkinlik temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

I M G 6426

Konuşmaların ardından bisikletine binerek kaskını takan Bakan Uraloğlu, vatandaşlarla birlikte pedal çevirdi. 11. Yeşilay Bisiklet Turu kapsamında düzenlenen etkinlik Zağnos Vadisi’nde son bulurken, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, organizasyonun amacının spor yapmak olduğunu belirterek, derece olmayacağını söyledi.

Editör: Melek Çakır