ARAKLI KİTAP FUARINDA GÜMRÜKÇÜOĞLU KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR ETTİ

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com 

0  TEZCAN VE ÇEBİ, GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, buradaki temaslarının ardından Araklı Kaymakamlığı’nı ziyaret ederek ilçede sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı ve çeşitli açıklamalarda bulundu.  Araklı Kaymakamı Tezcan, kitap fuarına olan katkılarından ötürü Başkan Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederken, Araklı Belediye Başkanı Çebi de Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Araklı’nın MOBESE sistemiyle kuşatılması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.  

TRABZON MEDENİYET KENTİDİR Başkan Gümrükçüoğlu, burada yaptığı açıklamada Araklı’da kitap fuarı düzenleyenlere teşekkür ederken, “Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl Trabzon’da kitap fuarının ikincisini gerçekleştirdik. Şimdi de Araklı’mızda, Araklı Kaymakamlığımız tarafından kitap fuarı düzenlenmekte. Amacımız kitap sevgisini gelecek kuşaklara aşılamak. Trabzon’umuzun, Araklımızın hem sporda hem diğer sahaların tümünde kitapla, okumakla, insan sevgisiyle, medeniyetle hasrolunmuş bir hayatı vardır. Gelecek kuşaklarımıza bu güzel alışkanlığı kazandırmakta olan çabaları için sayın kaymakamımız, belediye başkanımız, siyasiler, kurumlarımızın amirlerine biz hakikaten müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

 HALKA HİZMETİ HAKK’A HİZMET OLARAK GÖRÜYORUZ Araklı’da bu yıl yapılacak olan çalışmalarla ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Gümrükçüoğlu sözlerini özetle şu şekilde tamamladı: “Tabi ki hizmetlerle Araklı’yı donatmak vazifelerimizden bir tanesi. 20 milyon TL’lik yol betonlaması ihalesi yapıyoruz ve Araklı buradan hak ettiği payı alacaktır. Havalar 14-15 dereceye ulaştığında asfalt üretimimizde devreye girecek ve Araklı’da yol asfaltlaması da tarafımızdan gerçekleştirilecektir. Ayrıca İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaremizin (TİSKİ) bu yıl en fazla yatırım yapacağı bölge Araklı ilçemizin de hudutları içinde olan bölgedir. Tabi ki kaynaklarımız sınırsız değil ama her yıl yapılacak plan ve programla birlikte 5 yılın sonunda hiçbir mahallemizde hiç kimse ‘yoluma bir şey yapılmadı, suyumu bir şey yapılmadı’ diyemeyecek. Biz halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak gördüğümüz için bütün gücümüzle halkımızın, Araklı'mızın yanındayız.”