Ziyarette Yomra'da devam eden karayolları projeleri ile ilgili detaylı olarak görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Bıyık, Karayolları Genel Müdürlüğünce yapım çalışmaları devam eden Yomra Özdil-Oymalı Grup Yolu'nun durumu ve alternatif yollardaki hususlar hakkında Bakan Uraloğlu’na bilgi verdi. Ayrıca Yomra'da bulunan ve geçtiğimiz yıllarda restorasyonu yapılan 3 adet tarihi köprünün haricinde, doğal varlıklara kayıtlı diğer 3 köprünün restorasyonu hususunda Bakan Uraloğlu'ndan talepte bulundu. Bunların yanı sıra, Karayolları ağında bulunan ve ilçeye ait yol projelerinin durumuyla ilgili Bakan Uraloğlu’na ile istişare gerçekleştirdi. Bakan Uraloğlu, konuları yakından takip edeceğini ve ilçenin ihtiyaçlarının gidermesi konusunda gerekenleri yapacaklarını belirtti. 

Başkan Kaya: “Belediyemizin Çok Amaçlı Salonu, artık halkımızın emrindedir” Başkan Kaya: “Belediyemizin Çok Amaçlı Salonu, artık halkımızın emrindedir”

Ziyaretin ardından değerlendirmede bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, "Bakanımız Sayın Uraloğlu ile ilçemiz adına çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Yomramızın sorunlarına olan pozitif bakışları ve nazik kabüllerinden ötürü kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Yomramızın ihtiyaçları doğrultusunda hangi bakanlık ve kurumla iletişime geçilmesi gerekiyorsa gerekli adımları ivedilikle atacağız" dedi.

Editör: Haber Merkezi