Bayramlaşma törenine; Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, Akçaabat protokolü, Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz, AK Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Mahmut Çavuş, MHP Akçaabat İlçe Başkanı Özcan Ergün, Siyasi Partilerin İlçe temsilcileri, önceki dönem Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Akçaabat Belediyesi Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

0B50E821 580A 4Df8 96D7 Fc40D6B0Fe77

İyi Parti Trabzon İl Başkanı Huzura Çıktı İyi Parti Trabzon İl Başkanı Huzura Çıktı

Geleneksel bayramlaşma töreninde duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, bayramlarda birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemine değindi.

729Af9D0 Fe0B 49E1 81E9 3063270720F3

Başkan Ekim konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “ On bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nı geride bırakarak bayrama kavuştuk. Bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bu güzel günlerin feyz, rahmet ve bereketinde bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Değerli hemşehrilerim; bayramlar; birlik olmanın, yakınlaşmanın, paylaşmanın ve gönülden buluşmaların en güzel yaşandığı özel günlerdir. Dargınlıkları ve kırgınlıkları unutturan, dayanışmayı, yardımlaşmayı artıran, hoşgörü, kardeşlik duygularını güçlendiren bayramları, anlam ve önemine uygun olarak kutlamalıyız. Ramazan Bayramımızın, bayram havasında geçmesini temenni ediyorum.  Rabbim, tüm dünyada yüzlerin güldüğü, çocukların mutlu olduğu, barışın ve huzurun hakim olduğu, rızkımızın bereketlendiği ve sıhhatimizin daim olduğu bir bayram geçirmemizi nasip eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle başta Akçaabatlı hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramını yürekten tebrik ediyor, Yüce Allah’tan bir sonraki bayrama hep birlikte kavuşmamızı niyaz ediyorum.” dedi.

D8147F37 41C3 42A8 B705 883Bf305926F

Bayramlaşma töreninde duygu ve düşüncelerini dile getirerek herkesin Ramazan Bayramını kutlayan Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar  ise “Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmenizi diliyorum. Bayramın; Akçaabat’ımıza ve tüm İslam Alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, bizleri biz yapan kaynaştıran paylaşma duygularını artıran çok önemli günleri idrak ediyoruz. Bu bayramda her bayram gibi paylaşarak geçirmemizi diliyorum.' Dedi. 

8784C3Ed 5B9B 40E9 8E05 B718A872A6Ad
Konuşmaların ardından Akçaabat Müftüsü Yusuf Genç, Ramazan Bayramı duası yaptı ve vatandaşlar, protokol üyeleriyle tek tek tokalaşarak bayramlaştı.

 Bayramlaşma töreni Akçaabat Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli ikramların sunulmasıyla sona erdi.

Editör: Haber Merkezi