AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz Akçaabat Merkez İlkokulu’nun yeni yapılan binasını ziyaret ettiler.

Ac76Fe2C B1De 45C9 8E2D 8C4B791A835C

Yeni dönemde devam eden işlerin daha da hız kazanarak nihayetlendirileceğini vurgulayan Başkan Ekim, Merkez İlkokulu’nun yeni yapılan binasını ziyareti sonrasında şöyle konuştu; “Akçaabat’ın merkezinde bulunan Merkez İlkokulu binası mevcut konumundan 200 metre içeride Akçaabat Belediyesi’ne ait arsada yeniden yapılıyor. İnşaatı hızla devam eden okul binası 3 katlı ve 24 derslikli bir okul olarak inşa ediliyor. Okul inşaatında sona yaklaşıldı diyebiliriz. Yaptığımız girişimler sonucunda okul inşaatı, mevcut sözleşmede yer alan iş bitirme tarihinden daha önce teslim edilebileceği öngörülüyor. Temennimiz, 2024-2024 Eğitim-Öğretim döneminde öğrencilerin Merkez İlkokulu’nun yeni binasında derslerine başlamasıdır. İnşallah, Eylül Ayında yeni Merkez İlkokulunda ilk ders zili çalar. Merkez İlkokulunun yeni binasının yapına destek veren Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’e katkılarından dolayı şahsim ve ilçem adına bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi. 
B89C6Fbd 5D39 47D8 8A1F 374A914F0Cfc

MEVCUT MERKEZ İLKOKULU’NUN YERİNDE NE YAPILACAK?

Başkan Genç’ten Öğrencilere Tam Destek Başkan Genç’ten Öğrencilere Tam Destek

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, mevcut Merkez İlkokulu’nun yeni binaya taşınmasıyla birlikte bu alanın meydan olarak yeniden düzenleneceğini belirtti. 
Bf8F2B6A 5Da9 44D9 Aa57 0B98F50C2Ec5

Mevcut Merkez İlkokulu’nun bahçesinde yer alan tarihi binanın aslına uygun olarak restore edileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Ekim, “Tarihi binayı restore edip müze olarak ilçemize kazandıracağız. Mevcut Merkez İlkokulu’nun binası, kurum görüşleri doğrultusunda yıkılması kararı alınmıştı. Okul, yeni binaya taşındığında, mevcut bina yıkılarak hem müzemiz için bir bahçe hem de hemşehrilerimiz için yeni bir meydan oluşturulacak. Oturma ve dinlenme alanları, rengarenk çiçekleri ve peyzajıyla şehrimize yakışır bir kent meydanı olarak hemşehrilerimizin kullanımına sunulacak.” dedi. 

Editör: Haber Merkezi