Akçaabat Belediyesince Akçaabat’taki dezavantajlı kesimlerekumanya, kıyafet, hasta karyolası, tekerlekli sandalye, kırtasiye, hoş geldin bebek, gıda paketi yardımı, psikolojik ve rehabilitasyon destek programı gibi birçok konuda destek olunuyor.

4ece14e5-c33e-4a10-9a86-810199a2fcfc

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimi ile göreve geldiği günden itibaren Akçaabat’ta ikamet eden dezavantajlı bireyler için özenli, ve özverili çalışmalar yürüten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabatlı tüm hemşehrilerinedokunup dertlerine bir nebze derman olabilecek projeler geliştiriyor. Başkan Ekim, sosyal belediyecilik felsefesiyle sürdürdüğü çalışmalarla zor durumdaki hemşehrilerine hem moral veriyor hem de destek oluyor.

8be0cb59-d04d-454c-8508-6a07b9c27808

Birçok yardım paketiyle ihtiyaçlıların yüzlerini tebessüm ettiren Akçaabat belediye Başkanı, dokunmadık gönül, çalmadık kapı, gitmedik ev bırakmıyor; herkesin hayır dualarında yer alıyor. 
78070d60-c265-427f-a8fa-f4d41e26d9a1

Hizmetin her türlüsünde her zaman daha fazlasını yapmaya gayret gösteren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yardım paketleriyle ilgili bilgi verdi. Başkan Ekim, 2023 yılı içerisinde bugüne kadar 1512 vatandaşa ve depremdeki seferberlikte binlerce depremzedeye kumanya yardımı, bebek heyecanı yaşayan ailelere hoş geldin bebek paketi, yatağa bağlı hastalara hasta yatağı tedariki, ihtiyaçlı ailelere akülü araç ve tekerlekli sandalye yardımı, yaşlılara evde bakım hizmeti, Akçaabat’a gelen depremzedelerepsikolojik ve rehabilitasyon desteği, ihtiyaçlı ailelerin çocuklarına kırtasiye ve okul kıyafeti yardımı, Ramazan Ayı’nda pek çok kişiye sıcak yemek ikramı yapıldığını belirtti. Tüm bunların yanı sıra hem dezavantajlı bireyleri hem de hasta hemşehrilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, rutin olarak gerçekleştirilen ziyaretlerin onlara moral verdiğini dile getirerek ‘Hemşehrilerimizin derdiyle dertlenip sevinçleriyle neşeleniyoruz. Maddi manevi tüm hemşehrilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz. Onların hayır dualarına nail oluyoruz. Hakk’a hizmet halka hizmettir. Bu düsturla çalışıyor hem güzel ilçemiz Akçaabat’ımızın çehresini değiştirecek çalışmalar yapıyoruz hem de hemşehrilerimizin her türlü sıkıntılarında yanlarında oluyoruz. Biz, bir bütün olarak varız; biz büyük küçük tüm hemşehrilerimizin gönlünü kazanmakla ve onlara destek olmakla mükellefiz. Tüm hemşehrilerimiz için çalışıyoruz ancak ihtiyaç sahibi, hasta ve yaşlı hemşehrilerimiz için çok daha özverili çalışıyoruz.” Dedi.

afb734e8-cb82-4e37-a6fd-608872d554f3

İhtiyaç sahibi Akçaabatlıların, Akçaabat Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabileceklerinin de özellikle altını çizen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat’ımızdaki tüm ihtiyaç sahibi hemşehrilerim Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’müze başvuru yapabilir. Doğru, adil, şeffaf ve hakkaniyetli yardımlar yapabilmek adına ve yardımların gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi adına tüm başvurular, burada sistem üzerinden sorgulanıyor, değerlendiriliyor ve analiz ediliyor.” Dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş