Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Yönetim kurulu üyeleri,Ak Parti Trabzon Milletvekilleri Mustafa Şen,Yılmaz Büyükaydın,Vehbi Koç,Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Murat Zorluoğlu,geçmiş dönem Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu,Salih Cora,Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayfer Cihan,Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Bayram Çavuş toplantıya katılım sağladı. 
IMG_5294

AK Parti Trabzon İl Başkanlığı'nı ziyaretinde konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Ülkemizin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurmak, kurdurmak isteyen küresel güçlere hiçbir zaman fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz ve ülkemizi terörden arınmış huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın mücadelesini devam ettireceğiz." dedi.

IMG_5293-2

"Terörün kökünü kazıyıncaya kadar bu mücadele devam edecek"

IMG_5295
Terörü lanetleyen Tunç, "Geçtiğimiz hafta 12 şehidimiz PKK'nın hain, kalleş saldırısında şehit oldu. Terörün kökünü kazıyıncaya kadar bu mücadele devam edecek. Ülkemizin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde bir terör devleti kurmak, kurdurmak isteyen küresel güçlere hiçbir zaman fırsat vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz ve ülkemizi terörden arınmış huzurlu bir geleceğe kavuşturmanın mücadelesini devam ettireceğiz. Bir kez daha askerlerimize Allah'tan rahmet, milletimize de başsağlığı diliyorum." diye konuştu.

IMG_5298
Tunç, AK Parti'nin masa başında kurulan bir parti olmadığını dile getirerek, "AK Parti bir siyaset mühendisliğinin neticesinde oluşan, kurulan bir siyasi hareket değil." ifadesini kullandı.

IMG_5296

AK Parti'nin milletin taleplerini yerine getirdiği, ülkenin hayal edilemeyen icraatla donatılmaya başlandığında hep saldırıların hedefinde olduğunu vurgulayan Tunç, şunları kaydetti:

IMG_5299

"367 krizi bunlardan bir tanesidir. Vesayetçi anlayış, temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesini, Türkiye'nin yüksek standartlı bir demokrasiye kavuşmasını istememektedir, istememiştir. Bu nedenle AK Partimiz, Cumhurbaşkanımız bir taraftan vesayetçi anlayışla mücadele ederken, bir taraftan da milletimizin refahını artırmak, şehirlerimizi daha müreffeh hale getirmek için 81 vilayetimizi icraatlarla donatmanın gayreti içerisinde olmuştur. 367 krizi sonrasında Cumhurbaşkanını özellikle halka seçtirmemek için yaptıkları mücadele. Hem Meclise seçtirmemek hem halka seçtirmemek. Çünkü istedikleri gibi bir Cumhurbaşkanının Çankaya Köşkü'ne gitmesini istiyorlardı ama maalesef başaramadılar. Halkın seçmesiyle o engeli aşmış olduk. O referandumla milletimiz destek verdi. Sonrasında 2008'de AK Parti ikinci kapatma davasıyla karşı karşıya kaldı."

IMG_5300-1
Tunç, AK Parti'nin 2008'de kapatma davasına maruz bırakıldığını, sonrasında Mit tırları krizi ve Gezi olaylarıyla kutlu yürüyüşünün engellenmeye çalışıldığını belirtti.

“Trabzon, küresel ısınma ve deprem kuşağının dışında olma fırsatlarını iyi değerlendirmelidir” “Trabzon, küresel ısınma ve deprem kuşağının dışında olma fırsatlarını iyi değerlendirmelidir”

IMG_5297

Ekonomide en parlak dönemin yaşandığı 2013'teki olaylara işaret eden Tunç, şöyle devam etti:

"Enflasyonun, faizlerin yüzde 5'e düştüğü bir dönemdi. Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Marmaray'ın, projelerinin konuşulduğu bu parlak dönemde düğmeye bastılar, 'Bu kutlu yürüyüşü engelleyebilir miyiz?' dediler. Gezi olaylarıyla başlattıkları sokak hareketlerinde başarılı olamayınca, '17-25 Aralık'ta acaba masa başında bu işi başarabilir miyiz, hükümeti devirebilir miyiz?' diye düşündüler. Onu da başaramadılar. Sonrasında hendek olayları, terör olaylarını azdırarak ülkemizin değişik yerlerinde patlamalar, anarşik olaylar ve bir kaos ortamıyla aslında 15 Temmuz'a giden süreci yaşattılar ve 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla da son darbeyi vuracaklarını ve milli iradenin önüne ket vuracaklarını ve hükümeti düşüreceklerini zannettiler. Onu da başaramadılar. Milletimizin şanlı direnişi Cumhurbaşkanımızın dirayetli, duruşuyla darbe kalkışması da önlendi. 2017'deki anayasa değişikliğiyle de ülkemiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne adım attı."

3a1f14c2-d541-4982-a192-324c10b098b9
Tunç, Türkiye'yi her türlü şiddetin olmadığı, kadına şiddetin, çocuk istismarının, uyuşturucunun olmadığı, gençlerin ve çocukların korunduğu, terörden arınmış huzurlu bir geleceğe hazırlamanın gayreti içerisinde olacaklarını belirterek, "Ülkemizi, özellikle dünyada adaleti, hakkaniyeti savunmaya devam edeceğiz. Dengeli dış politikamızla özellikle mazlumu savunmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu anlamda da dış politikada Türkiye eksenini oluşturmaya ve hep beraber Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını, Türkiye Yüzyılı yapmanın mücadelesi içerisinde olacağız." dedi.

IMG_5309
Bakan Tunç, kentteki temasları kapsamında Trabzon Valisi Aziz Yıldırım'ı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu da makamlarında ziyaret etti.

IMG_5311-1IMG_5316-2IMG_5317-2IMG_5314-1IMG_5313-1IMG_5312-1IMG_5315-1

IMG_5310-1

Editör: Haber Merkezi