Arsin Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen ödül törenine İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Sirkeci, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz Üstündağ, Trabzon İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şefik Bayram, Arsin Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Dr. Zeynep Sadıklar, İlçe Jandarma Komutanı Resul Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Azman, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuz Yılmaz, İlçe Müftüsü Telat Ergin, İlçe Nüfus Müdürü Hayrettin Mutlu, İlçe Tapu Müdürü Abdullah Çetin Arslan, İlçe Tarım Müdürü Şenol Gürkan, Arsin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Emrah Akyüz, Çedaş İşletme Şefi Cemal Ayvaz, Haklbank Müdürü İbrahim Birinci, Cihannüma Trabzon il Başkanı Avukat Bekir Gürsoy, muhtarlar, Hayırseverlerimiz, okul kurum müdürlerimiz ve velilerimiz katıldılar.

5Beb8045 9039 4Bae Ae0E 29A02A64B043

Programda katil İsrail'in Gazze'ye yönelik barbarca saldırılarında binlerce Filistinli kardeşimizin hayatını kaybetmesi  hepimizin vicdanını derinden yaralamıştır. İlçemiz Yeşilyalı İbni Sina İlkokulu öğrencisi Yusuf Aslantürk ''Bir Sabah Gelecek Kardan Aydınlık'' isimli çalışmayı seslendirirken, Arsin İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Eslem Seza Dündar Bülent Parlak'ın ''Ortadoğuda Sıradan Bir Cinayet" adlı şiirini okuyarak yaşanan zulme karşı duygularımıza tercüman olmuşlardır. 
Dd5C56C2 1E1D 48Ca A621 0B5F03501995

Ödül töreni öncesinde 'Dijitalizm' kitabının yazarı Said Ercan, çevrimiçi bir konferans düzenledi. Yoğun programı nedeniyle etkinliğimize katılamayan Sayın Ercan, en kısa zamanda Arsin'li velilerimizle bir araya gelme sözü verdi.

82Fa4A40 666B 4083 A158 672B8Ac4856F

Ayrıca düzenlediğimiz yarışma hakkında velilerimizin düşüncelerini içeren bir video gösterimi yapıldı. Video gösterisinin ardından ödül törenine geçildi. 

📌Mansiyon ödülü almaya hak kazanan velilerimiz
👉Cumhuriyet İlkokulu: Cevriye Gürsoy 
👉Mehmet Akif Ersoy ilkokulu: Turgay Korkmaz
👉Mehmet Akif Ersoy ilkokulu: Ece Sunguroğlu 
Velilerimize ödüllerini Trabzon Cihannüma Başkanı Avukat Bekir Gürsoy takdim etti. Velilerimizi tebrik ediyor katılımlarından ötürü teşekkür ediyoruz. 
49348Cda 94Bd 4A6E A3B8 8Fe4C3Eede08

📌Yarışma şartnamesi gereği okul birincilerine yarım gram altın verildi. Toplamda 19 velimiz okul birincisi oldu. 
👉Arsin Anadolu Lisesi: Ebru Şirin 
👉Arsin İmam Hatip Ortaokulu: Selma Şeras ve Nuray Çakır. 
👉Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Emine Yetim
👉Arsin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Zehra Murat'a Ödüllerini Halkbank Müdürü İbrahim Birinci ve Çoruh Edaş İşletme Şefi Cemal Ayvaz takdim etti.

4Cc50F08 422F 4049 863D 87Ac301943D5

👉Arsin OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: İbrahim DEMİRBAŞ
👉Atayurt İmam Hatip Ortaokulu: Ayşe Baş
👉Atatürk İlkokulu Burcu Örnek ve Selim Bir
👉Cumhuriyet İlkokulu Fatma Yıldız'a Ödüllerini Arsin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Emrah Akyüz ile Arsin Gençlik ve Spor Müdürü Taner Şentürk takdim ettiler.

👉Harmanlı İlkokulu: Handenur Koç
👉Kuzguncuk Cemal Azmi Bey İlkokulu: Ali Rıza Beder
👉Mehmet Akif Ersoy ilkokulu Fahri Eren Fesli
👉Merkez Anaokulu Özlem Boran
Şehit Fahrettin Sarı Ortaokulu Sevinç Kurt'a Ödüllerini İlçe Nüfus Müdürü Hayrettin Mutlu ve İlçe Tarım Müdürü Şenol Gürkan takdim ettiler. 

👉Yeşilköy Şehit Haydar Arslan İlkokulu: Derya Yazıcı
👉Yeşilyalı İbni Sina Ortaokulu Ebru Çakıroğlu ve Melisa Çelik
👉Yeşilayalı İmam Hatip Ortaokulu Sema Eroğlu'na Ödüllerini İlçe Müftüsü Telat Ergin takdim ettiler. Velilerimizi tebrik ediyor katılımlarından ötürü teşekkür ediyoruz. 

📌Yarışma Şartnamesinde yer aldığı gibi;

👉ilcemizin merkeze en uzak okullarından olmasına rağmen en yüksek veli katılım oranına sahip okulumuz Arsin Atayurt İmam Hatip Ortaokulu olarak 🏅Gram altın almaya  hak kazanmıştır. Okulumuza ödülünü Arsin Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuz Yılmaz ve İlçe Tapu Müdürü Abdullah Çetin Arslan takdim ettiler. 

👉En fazla net ortalamasına sahip okulumuz Arsin İmam Hatip Ortaokulu olarak 🏅Gram altın almaya  hak kazanmıştır. Okulumuza ödülünü İlçe Jandarma Komutanı Resul Yıldırım ile İlçe Emniyet Müdürü Uğur Azman takdim ettiler. 
Da425C42 D7E5 4545 B539 278D5D67D646

Trabzon'da Gençlik Şöleni başladı! Trabzon'da Gençlik Şöleni başladı!

👉Yarışma şartnamesi gereği yarışmada birinci olan velimizin okuluna da 🏅Gram altın verilecektir. Birinci olan velimizin okulu Atatürk ilkokulu olarak Gram altın almaya hak kazanmıştır. Okulumuza ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yavuz Üstündağ takdim etti.

Okullarımızı ve velilerimiz tebrik ediyoruz.

Ed178645 C7E4 4974 A72A 12B7Db6950E9

📌Günün finalinde ilk üçe giren velilerimiz Cumhuriyetin 100. yılına ithafen 
Cumhuriyet altını, yarım altın ve  çeyrek altın ile ödüllendirildi.  İlk üçe giren velilerimiz
📍Yarışma 3.sü🥉 Cumhuriyet İlkokulu Ali Can,
📍Yarışma 2.si🥈  Yeşilyalıİbni Sina Ortaokulu Semanur Eroğlu,
🏆Yarışma 1.si🥇 50 sorunun tamamına doğru cevap vererek büyük bir başarıya imza atan Atatürk İlkokulundan Merve Kul olmuştur. Kendilerini tebrik ediyoruz. 
Da425C42 D7E5 4545 B539 278D5D67D646

Cumhuriyetin 100. Yılına ithafen düzenlemiş olduğumuz yarışmada velilerimize toplamda 6️⃣5️⃣.0️⃣0️⃣0️⃣ TL'lik para ve altın ödülü dağıtılmıştır. Destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkürü bir borç biliriz. 

📌Bugüne kadar yaptığımız yarışmalarda Velilerimize verdiğimiz ödülleri can u gönülden karşılayan, çaldığımız hiçbir kapıdan bizleri boş çevirmeyen  tüm hayırseverlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu yarışmada ödüllerin temin edilmesinde desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimiz:
👉Yeşilyalı Taş Fırını Sayın Musa BULUT
👉Dursunlar Otomotiv   Sayın   ENVER DURSUN
👉Zengin Market   Sayın   TAHSİN ZENGİN
👉Zigana Asansör ve Doğalgaz Sayın   VEYSEL ÖZDEMİR
👉Genç toptan  Sayın  ÜMİT GENÇTÜRK
👉Arsin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı      Sayın  Ali SARIALİOĞLU
👉Şengül Grup A.Ş    Sayın    Ali Şengül
👉Arsin Muhtarlar Dernek Başkanı Sayın   Raif GÜRSOY
👉EVRA ENERJİ 
👉CEVAT LOKANTASI Sayın  Ali YILDIRIM
👉EROM MÜHENDİSLİK Sayın Muhammed EROĞLU
👉BERAY YUMURTA VE TAVUKÇULUK Sayın  Ayşegül KAYAŞ
👉Bekir Hac Ve Umre organizasyonu   Sayın  BEKİR ŞAHİN'e paketlerini İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Sirkeci takdim ettiler. Hayırsevermize teşekkür ediyoruz. 
5E9Dd21B D2Ae 4Ecc 976D F7B14A0Fbaef

Törenin sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yavuz ÜSTÜNDAĞ ''Toplumumuzda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça kültürel gelişme gerçekleşir, eğitim seviyesi yükselir. Eğitim seviyesi yükseldikçe bilinçli insanların sayısı artar. Bu öyle bir süreçtir ki eğitim insanı geliştirirken insan da eğitimi geliştirir. Eğitimin temel aracı ise kitaptır. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği için çok önemlidir.'' dedi. Müdürümüz ayrıca, ''Bizler çalışacağız Arsin kazanacak, velilerimiz kazanacak, öğrencilerimiz kazanacak, öğretmenlerimiz kazanacak. Kaybedeni olmayan projemiz örnekliği, hedefleri ve sonuçları itibarıyla yüz akımızdır. Örnek projelerimizle aşkla hizmet üretmeye, ilçemize, neslimize, istikbalimize katkı sunmaya devam edeceğiz.'' dedi. 

9Cd852Af D933 4286 88E2 D71136Fb5418
Ödüllerden ziyade okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla başlattığımız proje ile okuyan, eleştiren, kendini daha iyi ifade eden aile bireyleri, yalnızca televizyon ve telefona bağlı kalmayan aile ortamı oluşturmak amacıyla başladığımız ''Arsin Velileri Okuyor'' kitap okuma yarışmasına katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz.

08E57760 7987 448E B6Be 850E222Ec58C

Editör: Ömer Altıntaş