YENİ NESİL TEMEL: REŞAT HACIAHMETOĞLU

IMG_4455

Eser Yapım imzalı, yönetmenliğini Okan Ege Ergüven’in üstlendiği, senaryosu Erol Hızarcı’ya ait yeni nesil Temel komedisi ‘Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası’nın ‘Temel’i Reşat Hacıahmetoğlu, izleyiciyi kahkahaya boğacak olan filmde sevdiği kız ile hayatını birleştirebilmek uğruna zorlu bir göreve çıkıyor!

IMG_4457

“İrmağa Gideyrum” Diye Yola Çıktı, Yol Sinemaya Vardı!

Çektiği komik videolarla sosyal medyada hızla fenomene dönüşen ve takipçileri tarafından merakla takip edilen Reşat Hacıahmetoğlu, geçtiğimiz yıllarda “İrmağa Gideyrum” videosu ile ün kazanmıştı. Karla kaplanmış yamaçta ırmağa doğru hızla kayarken tepkilerini kayda alan Reşat Hacıahmetoğlu, sempatikliği ve espirili anlatımıyla kısa sürede ilgi odağı olmuştu. 

Şimdi ise “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası” filmi için kamera karşısına geçti ve filmin başrolünü üstlenip yeni nesil ‘Temel’ olarak yola koyuldu. Filmde; sevdiği kıza kavuşabilmek için arkadaşlarıyla birlikte imkânsız bir görevin üstesinden gelmeye çalışacak olan Temel, rotasını bu sefer ırmağa değil, sevdiği uğruna Vatikan’a çeviriyor!

‘Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası’nın yeni nesil Temel’i Reşat Hacıahmetoğlu filmle ilgili;  “Çok heyecanlıyım. Nerelerden nerelere diyorum bazen, ırmaklardan sinemalara geldik. 8 yıldır sosyal medyaya içerik üretiyorum. Ancak sinema sektörünün çok farklı dinamikleri olduğunu gördüm. Vatikan’ın Şifresi için uzun bir hazırlık sürecinden geçtim, oyunculuk eğitimleri aldım. Kolay olmasa da çok keyifli bir süreç oldu. Yıllardır ekranda gördüğümüz değerli sanatçılarla bir arada olmak, aynı projede yer almak benim için çok kıymetliydi. Bu uzun yolculuğun sonunda şimdi izleyici ile buluşma vakti geldi. Sevenlerimle ve filmimizin izleyicileri ile buluşmak için çok sabırsızlanıyorum.”  dedi.

IMG_4456-1

Filmin yıldız kadrosunda Reşat Hacıahmetoğlu ile birlikte; Edanur Hancı, Ömür Arpacı, Osman Kot, Tuna Orhan, Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Alp Öyken, Naşit Özcan, Abidin Yerebakan bulunuyor. 

İzleyicisine yepyeni bir ‘Temel Macerası’ sunacak olan, “Vatikan’ın Şifresi: Bir Temel Macerası”; samimi anlatımı, zengin oyuncu kadrosu ve kahkaha tufanı yaratacak espirileri ile 10 Kasım’da sinemalarda izleyici ile buluşacak…

VATİKAN’IN ŞİFRESİ: BİR TEMEL MACERASI

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2023

Filmin Türü: Komedi

Yapım: Eser Yapım

Dağıtımcı: CJ ENM Türkiye

Yönetmen: Okan Ege Ergüven

Senaryo: Erol Hızarcı

Oyuncular: Reşat Hacıahmetoğlu, Edanur Hancı, Ömür Arpacı, Osman Kot, Tuna Orhan, Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Altan Erkekli, Salih Kalyon, Alp Öyken, Naşit Özcan, Abidin Yerebakan

Editör: Muharrem Altıntaş