TRABZONSPOR TEKNİK PATRONU ERSUN YANAL MAÇ SONRASI KONUŞTU 

Haber : Muharrem Altıntaş  www.trabzonhaber24.com 

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında oynanan Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulundu. Karşılaşmayı değerlendiren Ersun Yanal takımı ile ilgili olarak önemli tespitler yaptı.

Ersun Yanal karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa şöyle konuştu;

"Zorunlu değişiklikler yaptık. Hiç düşünmediğimiz anda 2 oyuncumuzu kaybettik. Yatabare önde önemli bir futbolcuydu bizim için. Mustafa'nın burnunun kırılmasına çok üzüldük. Oyuncu eksikliği ve akabinde ortaya çıkan sakatlıklar sonrası takımın bütün yükü uzun zamandır maç deneyimi olmayan Waris ve Yusuf gibi futbolcularından üzerinden sadece Erkan'a kaldı. Tek başına oyunu değiştirilebilecek bir sorumluluk yükledik. Özellikle takıma arkadan destek verecek kanat oyuncularında eksik kalıyoruz."

"Malesef 2 oyuncumuzu kaybettik. Kaybettiğimiz oyuncularımızın o anlarda aldığı darbeler çok manidar. Daha önceki haftalarda Aytaç'ın aldığı darbe sonucu ayağı kırıldı. Yusuf'un aldığı darbe sonucu 8 hafta sahalardan uzak kaldı. Şimdi Mustafa ve Yatabare oldukça dramatik bir haldeyiz. İkinci yarıda 23 puan topladık. Bu lider olan takımların topladığı takımlarla aynı. Daha fazla toplayabilirmiydik. Evet toplardık ancak deplasmanlarda kayıplarımız fazla. Şimdi önümüzde Beşiktaş maçı var, sakatlıklardan dolayı ortaya çıkacak olan kadroya bakacağız.