Sağlık Turizmi Projesi kapsamında İhtiyaç Analizi faaliyeti tamamlandı. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, hedef pazarlar ve diğer konularla ilgili önemli bilgilerin elde edildiği ihtiyaç analizi faaliyetiyle sağlık turizmi projesi kapsamındaki 3 yıllık yol haritasını belirlediklerini söyledi.

IMG_5774

TTSO tarafından yürütülen ve Ticaret Bakanlığı’nın HİSER projeleri kapsamında desteklediği Trabzon Sağlık Turizmi Projesinin İhtiyaç Analizi Değerlendirme Toplantısına TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO yönetim kurulu ve meclis üyeleri, HİSER projesi kapsamındaki hastaneler ile sağlık kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Toplantıda ihtiyaç analizi çalışmaları boyunca elde edilen sonuçlar katılımcılara aktarıldı. Business Factory ekibinden Oğuzhan Acar ve Fatih Saraç, Trabzon'da sağlık turizmi faaliyeti gerçekleştiren ve proje içerisinde yer alan firmalara başarı endeksleri ve hedef pazarlar hakkında bilgiler verdi. Suudi Arabistan, Azerbaycan, Almanya gibi pazarların Trabzon için hedef pazarlar olduğunu vurgulayan uzmanlar ayrıca firmaların ilerlemesi için yapmaları gerekenler hakkında da görüşlerini sundu.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, ihtiyaç analizi çalışmasıyla Sağlık Turizmi Projesi kapsamında yapılacak olan eğitim, danışmanlık ve yurt dışı pazarlama faaliyetleriyle ilgili 3 yıllık yol haritasının oluşturulduğunu ifade ederek, “Trabzon’un Türkiye’nin önemli sağlık turizmi merkezlerinden biri yapma hedefiyle yola çıktık ve çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş