Toplantıya Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu ve Vehbi Koç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Çimer, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Trabzon Ticaret Borsası Başkanı Eyyüp Ergan, TESOB Başkanı Metin Kara, DKİB Başkan Vekili Ahmet Hamdi Gürdoğan, TTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.

IMG_0313-1

PROJELER DEĞERLENDİRİLDİ

Toplantıda TTSO uzmanları tarafından yapılan sunumlarda Yatırım Adası Endüstri Bölgesi, Kapalı Devre Yumurta Üretim Tesisi, İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi, İsabella Üzümü Yetiştiriciliği, Fuar ve Kongre Merkezi, Güney Çevre Yolu, Su Ürünleri İhtisas OSB, Araklı Tekstil OSB, Yat Üretim Tesisi ve Çamburnu OSB, Erzincan – Gümüşhane – Trabzon Demiryolu Projesi, Gıda Toptancılar Sitesi, Mobilyakent Projesi, kümelenme projeleri, Trabzon Sağlık Turizmi Projesi, eğitim ve istihdam projeleri ile dijitalleşme projeleriyle ilgili sunumlar yapıldı.

IMG_0315-1

Söz konusu projelerin son durumu ve bundan sonraki yol haritası konusunda görüş alışverişinde bulunulan toplantıda DKİB Başkanvekili Ahmet Hamdi Gürdoğan da Trabzon Ekonomik Dönüşüm Stratejisi Projesi konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

IMG_0317

AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, TTSO’nun Trabzon için önemli bir değer olduğunu belirterek, “Amaç şehrin gelişimini sağlamak, üretimini, istihdamını ve ihracatını artırmaktır. Ortak akılla bu projeleri yönetmek önemlidir. Ulaşımdan turizme, sanayiden sağlığa bütün sektörlerin gelişimi için bir araya geldiğimiz toplantının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

IMG_0312-1

TTSO Başkanı Erkut Çelebi de özellikle Yatırım Adası Endüstri Bölgesi projesine önem verdiklerini ve dolgunun yapılması anlamında devletten destek beklediklerini vurguladı.

IMG_0316-1IMG_0318IMG_0317IMG_0314IMG_0313-1

Editör: Muharrem Altıntaş