Trabzon Ticaret Borsası (TTB) Başkanı Eyyüp Ergan yayımladığı yeni yıl mesajında 2024 yılının tüm dünya için güzellikleri kazanma yılı olması temennisinde bulundu. 

Ergan, pandemi süreci ve ardından dünyada yaşanan gelişmelerin sosyo-ekonomik yapıda büyük etkilere neden olduğunu belirterek her alanda çok çalışarak ekonomide çok üretmek gerektiğine vurgu yaptı.

Başkan Ergan mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın özellikle ekonomide yarattığı olumsuzlukların hakim olduğu dünyada, geride bıraktığımız 2023’de İsrail’in Filistin’de yarattığı insanlık dışı vahşeti yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz.

Bir halkın katliamına dönüşen Gazze saldırısının sahibi İsrail olsa da, destekçilerinin dünyanın hakim güçleri olduğu gerçeği apaçık ortadadır.

İsrail’in her türlü savaş aracı ile çocukları ve kadınları da hedef alan insafsız saldırılarında şimdiye kadar 20 bini aşkın masumun canına kıyılmıştır. Bu vahşet 2024’te de devam ettirilirse vahşetin varacağı boyutu düşünmek bile ürperticidir. Dünya artık bu katliama ve bunun katiline dur demelidir.

Hıdırnebi Yoluna Sis Tehlikesi İçin Önlem Hıdırnebi Yoluna Sis Tehlikesi İçin Önlem

Pandemi süreci, ardından Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve İsrail’in Filistin halkına uygulamaya çalıştığı soykırımın art arda sıralanması hiç şüphesiz Dünya’nın sosyo-ekonomik yapısında da büyük sıkıntılara da yol açmış ve de açmaya da devam etmektedir.

Türkiye olarak bu süreçten asgari olumsuzlukla çıkabilmenin mücadelesini verirken, emperyalist ülkelerden aldığı destekle terörü tırmandırmak isteyen bölücüleri de bertaraf etmeye çalışmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin teröre taviz vermeyen tutumu ve uygulamaları Orta Doğu coğrafyasında istikrarsızlığın daha da artmasının önüne geçmiştir, geçmeye de devam edecektir.

Türk Milletinin tarihten gelen vatanı, milleti ve bayrağı söz konusu olduğunda birlik ve beraberlik içinde bulunma hasleti hiç şüphesiz en büyük kazancımızdır.

Bu kazancımızı ülkemiz için her alana yaymalıyız. Siyasetimize, ekonomimize, sosyal hayatımıza, her şeyimize birlik ve beraberliğimizi rehber edinerek çaba göstermeliyiz.

Her alanda çok çalışmalıyız. Ekonomide çok üretmeliyiz. Ticarette çok satmalıyız. Ve hep birlikte çok kazanarak kalkınmalıyız.

2024’ün öncelikle Trabzon ve Türkiye olmak üzere, tüm dünya için güzellikleri kazanma yılı olmasını temenni ediyor, mutlu ve umutlu yıllar diliyorum.

2024 herkes için sağlık, barış ve huzur yılı olsun.”

Editör: Haber Merkezi